Jump to content

Nasljeđivanje nekretnine


Tena22

Preporučene objave

Pozdrav , zanima me sljedeće . Moj otac je dobio stan od svoje tetke i taj stan je darovao meni .Suprug i ja smo bili podstanari ,pa smo u dogovoru sa svekrvom odlučili da ,budući da ona živi sama u velikom stanu, da se zamjenimo . Zbog izbjegavanja plaćanja poreza nismo radili nikakvu prepisaniju , nego je dogovor da kada bude ostavinska jednoga dana , suprugova sestra bi se odrekla svog dijela na taj svekrvin stan ali pod uvjetom da ju mi isplatimo. S obzirom da ja imam taj manji stan koji mi je darovao otac , ja bih joj dala taj stan. E sada , zanima me da li ja kao supruga imam pravo tražiti da se polovica tog svekrvinog stana koji će nasljediti moj suprug , prepiše na mene . Jer s obzirom da ipak ja isplaćujem sa svojim stanom suprugovu sestru , bilo bi normalno da i moje ime negdje piše . Hvala unaprijed ! Lp...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Tena22 je napisao:

odrekla svog dijela na taj svekrvin stan ali pod uvjetom

Uvjetovanje zaboravite, nema uvjetovanog odricanja. 

 

prije 2 sati , Tena22 je napisao:

bilo bi normalno da i moje ime negdje piše

Naravno, po vas je najsigurnije sljedeće:

-iza smrti svekrve, vaš suprug i sestra se prihvaćaju nasljedstva, a nakon toga Vi i suprugova sestra pravite ugovor o zamjeni nekretnina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija