Jump to content
Nita11

Stanovanje u poslovnom prostoru

Preporučene objave

Pozdrav, imam poslovni prostor na katu stambene zgrade od 42m2. Prostor ima wc od nekih 8m2 gdje je sad tuš i wc , te dvije prostorije od kojih je jedna soba, a druga dnevni boravak i kuhinja. Zanima me da li se smije taj prostor koristiti za stanovanje. Ja kao vlasnik bi tu stanovala sa obitelji. Može li se tu prijaviti prebivalište s tim da se tu ne obavlja nikakva djelatnost. 

Podijeli na drugim stranicama

Činjenica da je stan upisan kao poslovni prostor znaći da se u njemu može i stanovati. No za to bi vam bila potrebna prenamjena poslovnog prostora u stambeni posebno ako bi prijavljivali prebivalište. Isto više i nije toliko komplicirano ako je građevina postojeća (građevinska dozvola) te ima završni dokaz legalnosti, jer se izdaje dozvola za promjenu namjene i uporabu građevine (ili samostalne uporabne cjeline) a izdaje ju nadležni ured za prostorno planiranje i gradnju.

Spitfire hvala na odgovoru. Ali da li je moguće u ovom trenutku bez prenamjene stanovati i prijaviti prebivalište u poslovnom prostoru, jer imam jedan slučaj di mi gospođa kaže da je ona prijavila tako svog oca i da na policiji nisu ništa pitali nego samo njeno dopuštenje da dopušta da tu živi iako piše da je poslovni prostor i po tome mu čak novu osobnu napravili i da je ništa nisu pitali, pa su mi malo informacije  sa neta i njene  kontradiktorne.

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...