Jump to content

parkirno mjesto


Condor25

Preporučene objave

Kako se može u etažirati parkirno mjesto kad ono priprada zajedničkim dijelovima nekretnine?

 

U kupoprodajnom ugovoru za stan u zgradi sa više stanova, piše da se sa stanom veličine 85 m2 kupuje i parkirno mjesto br. 1 (bez oznake veličine ) te da je predmet kuporodaje i suvlasnički dio nekretnine veličine od 2000 m2 u omjeru od 300/10000. Jasno je da se pod nekretninom smatra stambena zgrada i dvorište koji zajedno u tlocrtu imaju 2000 m2. No nije mi jasno kako se u taj postotak uklapa i parkirno mjesto kad se ono nalazi na parceli koja se dijeli prema omjerima veličine stana , u ovm slučaju 300/10000. Može li mi ovo netko objasniti? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Condor25 je napisao:

U kupoprodajnom ugovoru za stan u zgradi sa više stanova, piše da se sa stanom veličine 85 m2 kupuje i parkirno mjesto br. 1 (bez oznake veličine ) te da je predmet kuporodaje i suvlasnički dio nekretnine veličine od 2000 m2 u omjeru od 300/10000. Jasno je da se pod nekretninom smatra stambena zgrada i dvorište koji zajedno u tlocrtu imaju 2000 m2. No nije mi jasno kako se u taj postotak uklapa i parkirno mjesto kad se ono nalazi na parceli koja se dijeli prema omjerima veličine stana , u ovm slučaju 300/10000. Može li mi ovo netko objasniti? :-)

 

Veličina parkirnog mjesta je 5,0m x 2,5m po standardima uvijek ista za vozila, a u svakom prostornom planu pise po kojem se izdaju lokacijska a potom i druge potrebne dozvole, da svakoj stambenoj jedinici pripada 1 (jedno) PM, a negdje i po 2 (dva) parkirna mjesta, ili parking + garaza ukoliko postoji u zgradi, a za poslovnu jedinicu pripada PM zavisno o poslovnoj namjeni, a koja su fizički i pravno nedjeljiva sa etaznom jedinicom i to se posebno bojom naznači u Projektu etažiranja...

Dakle za zgradu koja ima 3 stana pripada joj omjer u odnosu na cijelokuonu parcelu od 30% udjela, a na toj parceli i jedno ili dva PM, ovisi sto pise u PP.

Pozdrav... :coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija