Jump to content

pomoć, Hitno!


anonimno

Preporučene objave

Radim u državnoj instituciji već 5 godina na određeno vrijeme i sad sa 31.12. najavili su mi otkaz. položila sam državni ispit, sve godina bila odlično ocijenjena i imam 2 rješenja -jedno o radu na neodređeno vrijeme i drugo od istog datuma ali o radu na određeno vrijeme, oba u izvorniku.. Da li mi mogu dati otkaz? Više od tri godine sam na istom radnom mjestu..Pomoć!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

državni službenik u pravosuđuda bi stvar bila bolja. navodno je jedno bila zabuna i to ovo na neodređeno, al ga nikad nisam bacila. oba nose iste datume, iste oznake.. al ne i izreku..moguće da je i igra bila u pitanju jer su unatoč tome što sam ja bila tamo primali na neodređeno još djelatnika i bila sam prijavljena na sve natječaje a na nijednom me nisu primili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesi li možda zk referent na određeno - primljena za unos podataka u EOP, kojima su non-stop produžavali. 31. 12. ide neka preraspodjela, dio u FINU, dio na druge sudove, dio na Zavod za zaposljavanje. Moguće da je došlo do greške kod pisanja rješenja, kada su ti produžavali, pa su umjesto na određeno, napisali na neodređeno. Ne kužim igru koju spominješ, jer si morala dobiti rješenja o prijamu za sve te natječaje na koje si se javljala, pa si morala vidjeti da li si primljena, odnosno tko je primljen. Greška je što ti nisu uzeli taj tvoj primjerak rješenja koji su ti pogrešno dali - na neodređeno. Ako nema tog radnog mjesta u pravilniku tvog suda, kako misliš ostati bez obzira na rješenje na neodređeno. A što ne pitaš predsjednika/predsjednicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otprilike, na natječajima su uvijek primljene nove osobe, po sistemu štele a to rješenje sam dobila prije par godina, točnije 2003, ako se ne varam. Predsjednik/ica je katastrofa..ovdje ništa ne ide po pravilima. da ide, ne bi 5 godina bila na određeno vrijeme..Neznam doista što da radim, ne vrijedi razgovarati s njima zato što znaju da sam toliko dugo tamo i da ispunajvam apsolutno sve uvjete. Nakon 31.12. ostaje jedno mjesto a to dobiva osoba koja je manje vremena zaposlena, ima državni ispit ali je manje sposobna i odgovorna i naravno da je povukla sve veze i vezice... Neznam, da tužim.. da mirno prihvatim.. jer sam totalno ljuta zato što rad očito ne igra nikakvu ulogu..žalosno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko vas ukupno ostaje bez posla? Kakvi su uveti ostalih - staž, ispit, ocjene...

Mislim da ipak trebate reagirati. Ako ne reagirate, ne možete ništa niti dobiti. To da je ta druga osoba manje sposobna i odgovorna - to znate vi (i ja, ha). Ako su ocjene kao vaše, ako ima stručni ispit (a ima), malo manje staža formalno ništa ne znači. RAZGOVOR SA SEFOM.

TRAŽITE VEZU. Ovo je iskren i dobronamjeran savjet. Mislim da ako povlačite ono drugo rješenje nećete postići ništa, osim otkrivanja još malo brlje u sudskoj upravi. A možda je i to put - s obzirom na petogodišnji v.d. mandat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

više nas, nitko drugi nema položen zk ispit osim mene i te druge kolegice koja ostaje. Njene ocjene su niže od mojih. od razgovora sa šefom nema ništ koristi jer je upravo šef predložio mene da ostanem a kad se ta druga pobunila promijenila se predsjednikova/icina odluka..Šef ne znači kod nas ništa...Osim mene, leti još jedna koja je 6 godina na ugovoru, ima položen ispit za upisničara i sad je na trudničkom, njoj su rekli da zaključi bolovanje sa 31.12.Mislim da je to put da se riješi nas koji smo tako dugo, jer znaju da nas moraju nekako riješiti:))..Al, strašno.. nezna čovjek šta bi napravio.. Neznam...Čak smo i subote radili neplaćeno, naravno ja.. ova druga nije nijednu.. ispada da što manje radiš to ti je bolje.. da umreš..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su vas namijenili rasporediti negdje drugdje (FINA ili drugi sud), ipak vjerujem da ce tako biti. Koga ste pitali da nisu čuli ništa o tome? Što se tiče tužbe, ne znam koga bi tužili i po kojoj osnovi. Teoretski, radni odnos na određeno ne bi trebao (smio) trajati tako dugo, no kad su već produžavali (a zna s zbog čega), 5 godina staža će vam svakako koristiti u traženju drugog posla. Gledajte to sa te strane. Mogli su vas sve frknuti prije o-ho-ho vremena. Što se tiče te druge kolegice koja će (nezasluženo) ostati, na žalost tako je to. Meni se jednom desilo nešto slično. Imala sam bolje uvjete (stručni ispit), prije došla na posao, dakle više staža, zalagala sam se cijelo vrijeme, da mi se u konačnici NIJE HTJELO produžiti, A MOGLO SE, već mi je predana radna knjižica sa spikom - žao mi je da vam baš ja moram dati radnu knjižicu. To je bilo prije 7 godina, a još uvijek mi se tema vrzma po glavi. No, našla sam posao (srećom dosta brzo kada sad gledam na sve to - iako mi se tada činilo užasno dugo)... U svakom slučaju, držim vam fige i nadam se da ćete se javiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle...

"Fina" ipak postoji, al ide preko neke udruge....(udruge- pazite)

Navodno, ugovori su na putu..

Danas sam htjela razgovarati sa predsjednikom (opet) jer je skupio hrabrosti pojaviti se na poslu ali ME NIJE HTJEO PRIMITI.. a poručio je preko voditelja ureda da "nema on sa mnom šta razgovarati" a kad sam pitala voditeljicu po kojem je kriteriju odlučeno dobila sam odgovor "ona je majka dvoje djece"..Pa narode... zatrudnite, rađajte ali tek pošto dobijete posao jer opet -nećete ga dobiti trudni...

 

Dakle, znam što mi je činiti. Angažirati odvjetnika i napisati Prigovor na rješenje o otkazu jer očito nežele razgovarati..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, poznata mi je upravo takva situacija..

rjesenja na odredjeno produzavala su se u pravilu uvijek dva tri dana pred krajnji rok njihova vazenja..jednom je cak doslo i do kratkog prekida jer iz Ministarstva nije nista stiglo, da bi ljudi nakon odredjenog vremena ipak dobili rjesenja i opet na odredjeno..

sada je situacija takva da iz Ministarstva stize kako im se radni odnos ne produzava vise, preuzima ih FINA, ali ce dolaziti i dalje i raditi na unosu podataka zajedno sa drugim fininim sluzbenicima koji su sve vrijeme i dolazili..

(predsjednik/ca suda s tim nema nista, radi sto mu/joj Ministarstvo kaze)

 

vec su vam neki napomenuli mogucnost uspjeha u eventualno pokrenutom sporu, ali i pitanje koga tuziti, na sto se pozvati..ovo sto vi pisete je sve vas subjektivni osjecaj (koji je moguce i opravdan)..

.. ali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, konačno su i moje oči ugledale taj "bajni" ugovor ali ne onaj namjenjen meni jer moj još uvijek "putuje".

Ugovor se sklapa sa agencijom "Dobri ljudi"d.O.o. čije je sjedište u Zg a čiji je predmet poslovanja zapošljavanje, temeljni kapital 20.000,00 kuna i koja ima samo 1 člana a osnovana je u veljači 2006. godine (uvid u sudski registar). pa...

Rečeno je da prenosimo sva prava ali...

Nema slobodnih dana za državni ispit ili polaganje nekog drugog ispita, plaća je manja za nekih 500-600 kn sudeći po osnovici (bruto) iako nastavljamo raditi poslove zk. referenata.

U ugovoru ne piše ništa za putne troškove, za minuli rad a navodi se rad nedjeljom, blagdanom i noćni rad, ne spominje se čak niti godišnji odmor iako piše da se na ostalo primjenjuje Zakon o radu... Dakle..

Plaća se obračunava prema statistici odnosno napravljenom broju predmeta..

Radni odnos traje do 31. prosinca 2007. godine iako u slučaju obavljenog posla može se raskinuti i ranije.

U svemu tome se FINA spominje samo u dijelu da smo mi ustupljeni Agenciji od strane FINE.

Na koji način, kako :-?

 

Imam informaciju ali nije provjerena, saznala sam da su u zg u gruntovnici prije Božića primili 20-tak djelatnika u stalni radni odnos, zna li itko što o tome?

I pitanje, dal trebamo dobiti od suda rješenje o prestanku radnog odnosa?

Jer mi ga još nismo dobili kao ni radne knjižice a počeli smo raditi u drugom sudu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sve zvuči - ne znam uopće što da napišem. Po mom mišljenju, uzmite što se nudi, kad već nema ništa bolje. Od suda gdje ste radili trebali bi dobiti rješenje o prestanku državne službe na određeno vrijeme sa 31.12.2006.g., sa uputom o pravnom lijeku, naravno. Pazite, o žalbi sada odlučuje Odbor za državnu službu, sukladno novom Zakonu o drž. službenicima. To ako se odlučite na dalje, kako ste već ranije pisali u svojim postovima. Što se žalbe tiče, mislim da imate malo šanse (riječ je o radnom odnosu koji je bio na određeno vrijeme, te je s protekom tog vremena prestao), no možete pokušati. Mislim da je bila čista volja čelnika tijela koga će od vas nekoliko ostaviti na svom sudu, a tko ide dalje, uvjeti su vam približno jednaki toj kolegici koja je ostala, pa ne znam ima li smisla na to se pozivati. Uostalom, vaš ugovor na određeno, tj. rješenje o prijamu i rasporedu, nisu vezani uz njena rješenja, pa ne znam u kom kontekstu bi se to moglo povezati. Jednostavno, tako je kako je. S obzirom na moje iskustvo koje je već ranije opisano, moj prijedlog je da dignete glavu i prihvatite ovo što se nudi, odete iz te sredine ne osvrčući se više. Nisu oni zaslužili to. Uostalom i ta kolegica što je ostala, ostala je na određeno, moguće i kraći period od vašeg. U svakom slučaju, sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi ovo je strašno..

Minuli rad se ne obračunava kod plaće..

18 dana godišnjeg odmora s tim pošto je novi poslodavac prvih 6 mjeseci nemaš pravo na godišnji.

Putni trošak primaju samo oni koji su iz drugih mjesta.

Kolegica sama plaća državni ispit...

 

A najgore od svega toga što i dalje radiš poslove koje si radio i snosiš istu odgovornost...

Hvala na savjetu..Sigurna sam da se neću zadržavati sa "dobrim ljudima" do 31. 12. 2007. :trk:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Bogu hvala, našla sam si drugi posao, bolji po svemu od ovoga, al samo da obavijestim javnost što se sada događa jer mislim da se ovo mora znati...

Kolegice koje su sklopile ugovor sa "dobrim ljudima" sada su dobile otkaz i navodno ih preuzima fina. Otkaz je sa 07. veljače, lijepo su upućene na korištenje godišnjeg odmora a od fine još ni traga ni glasa, niti im je itko išta javio..dakle, ovih par dana rade na crno.."lijepa naša Hrvatska".. :rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija