Jump to content

Privatna tuzba


tomi993

Preporučene objave

Poštovanje,

Molim Vas informaciju. Imao sam okršaj sa susjedom, verbalno me napala,izvrijeđala cijelu moju obitelj, u nekoliko navrata sam joj rekao da prestane i da se makne od mene,no nije odustajala, imam snimke vrijeđanja na mobitelu. Toliko me isprovocirala da sam je na kraju ošamario. Pozvala je policiju i napravljen je zapisnik. Sad je podigla privatnu tužbu. Kakve sankcije mogu očekivati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim ako je niste "razbili" (a očito niste, jer bi onda išao kazneni postupak), realno par tisuća kuna.

Postoji i njen doprinos, koji će se valorizirati u vidu odmjeravanja visine naknade, no jasno vam je da se na verbalne provokacije ne smije replicirati fizičkom konfrontacijom (koliko god to ponekad bude teško), jer u tom ogledu, strana koja pribjegne fizičkom uvijek na kraju izvuče deblji kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nisam ovo nikad vidjela u praksi, ali bilo bi zanimljivo vidjeti...

Je, rijetko je, ali zna se zalomiti.

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

tim više što se ovdje okrivljenik može pozvati na to da je bio isprovociran ponašanjem oštećene, zbog čega ga sud po svojoj volji može i osloboditi kazne.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija