Jump to content

Gradjevinska dozvola ili projekt prema Pravilniku?


anita b

Preporučene objave

Zgrada, ciji smo vlasnici brat i ja je u procesu legalizacije. 

Nas pok. otac je darovno meni ostavio jedan dio okucnice uz moj dio kuce, a bratu prednji dio kuce i vrta. 

Ja bi htjela napraviti terasu i promijeniti polozaj  jednog prozora te dodati ulazna vrata.

Da li mi za to treba gradjevinska dozvola?  Ili je dovoljan samo projekt? Htjela bi poceti sa tim radovima cim se zavrsi legalizacija.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve radite prema Pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima. Za terasu do 20 m2 vam ne treba ništa (čl.2 st.1 tč.1/d), dok za dodavanje novih vanjskih prozora i vrata u nosivom zidu treba projekt (čl.5 tč.3/d). Kako se za te radove ne izdaje uporabna dozvola, projekt ne mora sadržavati potvrde javnopravnih tijela prema posebnim propisima ali se mora prijaviti početak izvođenja radova prema Zakonu o gradnji, tijelu graditeljstva najkasnije 8 dana prije početka radova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Gradjevinska dozvola ili projekt prema Pravilniku?

Hvala na odgovoru, ali ja sam trebala bit konkretnija u mom pitanju.

Naime, dio kuce uz koji bi se napravila terasa je nasip, znaci nekih metar i nesto visi od nivoa terena.

Za uci u taj dio treba napraviti 4-5  stepenica i mali podest, uz taj podest  ( u produzetku ) bi ja zeljela napravit deck terasu, vjerojatno zeljezna konstrukcija sa drvenim podom. 

U pravilniku o jednostavnim gradjevinama pise da je dozvoljeno napraviti terasu u razini terena.

Razlog zasto bih htjela povisenu terasu (mozda metar ) jer se kuca nalazi kao u maloj dolini i zadnje vrijeme se desi da se tijekom nagle kise slije voda bas u  taj predio. 

Stepenice za uci u taj dio kuce (stan)  bi takodjer bile zeljazna konstukcija. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija