Jump to content

Presuda zbog ogluhe ?


zorica81

Preporučene objave

Dobar dan svima. Ja zivim u nijemackoj i nazalost ne razumim se u nase zakone. Dobila sam danas pismo gdje pise sliejedece :

 

opcinski sud presudio je zbog ogluhe : 1. Utvrduje se da je tuzitelj X vlasnik kat. cest XXXXX

2. pogresna je i bez pravne vaznosti uknjizba prava suvlasnistva na kat.cest XXXX na imenima: (moje ime i jos paar drugih )

pa je ovlasten tuzitelj temeljem ove presude zatraziti i postici uknjizbu parav vlasnistva kat.cest. XXXXX na svoje ime ,uz istovremeno brisanje istog prava s navedenih imena a sve tu u roku od 15dana pod prijetnjom ovrhe.

 

 

 

Znam samo da je moj pokojni otac neka 2 mala dijela neke zemlje naslijedio i nakon nijegove smrti smo mi dijeca to dobili. Nazalost nismo reagiralo na prvo pismo jer nismo znali sta da treba da uradimo. Ne razumimo ni sada kako dalje da postupamo. Molim pomoc hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud donosi presudu zbog ogluhe, ako su tuženiku tužba i poziv za davanje odgovora na tužbu uredno dostavljeni, zatim ako osnovanost tužbenog zahtjeva proizlazi iz činjenica navedenih u tužbi, te ako činjenice na kojima se temelji tužbeni zahtjev nisu u protivnosti s dokazima koje je sam tužitelj podnio ili s činjenicama koje su općepoznate, i ako ne postoje općepoznate okolnosti iz kojih proizlazi da su tuženika spriječili opravdani razlozi da podnese odgovor na tužbu. Pa je pitanje, s kojim razlozima bi Vi uložili žalbu na ovakvu presudu? S tim da trebate znati da se presuda zbog ogluhe ne može pobijati zbog pogrešno ili nepotpuno utvrđenoga činjeničnog stanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija