Jump to content

Pravo korištenja stana a nije u vl. listu


Dora14

Preporučene objave

Pozdrav svima,

molim vas za savjet u slijedećoj situaciji. Idem po redu, vlasništvo nad kućom 3 etaže vodi se na mene jedna trećina, moju sestru jedna trećina i mamu takodjer jedna trećina, koja je oporukom ostavila meni koja zivim u svojoj etaži i pomažem mami i sestru koja ne zivi u kući. Međutim tu je i treća sestra koja zivi u stanu koji je od moje sestre koja ne živi u kući.

Sada sin od sestre koja ne ziv tu jer se udala kaze da moja sestra nema nikakva prava jer je nema u vl. listu.

Moja sestra ta koja nije u vl. listu je od kada je odrasla korisitila taj stan i tu je zivjela sa muzem ali su se rastali.

Kako da se zaštiti ta sestra koja nije u vl. listu a tu je od rođenja i 30 g. živi u tom stanu koji se vodi na 3 sestru.

Kuća nije etažirana,  ja sam si sama uredila svoju etažu i tu živim sa mužem i moje vl. nije upitno tj. jedna trećina.

Također ova koja tu ne živi predlaže da se ova koja nema vl. preseli kod mame , kako bi se oslobodio stan koji se vodi na nju, također moram navesti da ta koja ne zivi a ima vl. ne želi sudjelovati u nikakvim  troškovima jer se vadi da tu ne živi  i da je već dovoljno zakinuta jer ne može ništa sa svojom trećinom. Mi joj predlažemo da si uredi polovicu tog svog stana koji koristi sestra koja nije na papiru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija