Jump to content

Ugovori o radu


Visegrad45

Preporučene objave

Dobar dan

molim vas info, koje su suštinske razlike između var. A i B? Ima li ih? Sada, ili možda kasnije za staž, mirovinu itd?

Novi poslodavac će mi ponuditi var. A - prvo ugovor na određeno u trajanju od npr. 6 mjeseci, a zatim, pod pretpostavkom da zadovoljim, ugovor na neodređeno bez probnog roka;

Do sada sam uvijek imao var. B - odmah u startu ugovor na neodređeno, ali s probnim rokom od npr. 6 mjeseci;

Čuo sam da neki poslodavci radnicima redaju i po nekoliko ugovora na određeno, umjesto da im daju na neodređeno. Radnici to ne vole, ali u čemu je poanta za poslodavca?

Hvala i lp

 

 

uređeno: od Visegrad45
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Ugovori o radu

Poanta za poslodavca je ta da Vas se može, da tako kažem jednostavnije ˝riješiti˝ ukoliko ne bude zadovoljan Vašim radom. U tim situacijama samo pričeka istek ugovora i više nema nikakvih obaveza prema Vama. Do kod ugovor na neodređeno vrijeme nakon proteka probnog roka poslodavac može dati radniku otkaz, ali ne tako jednostavno kao što je to kod isteka ugovora o radu na određeno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija