Jump to content

Izrada internet stranica


anonimno

Preporučene objave

Sklopio sam ugovor o izradi internet stranica. S izgledom i funkcionalnošću stranica nisam zadovoljan, a izmjene ne mogu tražiti jer u ugovoru izgled i funkcije tih stranica nisu pobliže definirane. Želim sam izvršiti potrebne preinake, ali mi autor stranica ne želi ustupiti izvorni kod (sredstvo putem kojeg mogu izvršavati izmjene stranice). Autor tvrdi da na izvornom kodu ima autorska prava, no člankom 110. Zakona o autorskom pravu propisano je da za te radnje (konkretno modifikaciju stranica) nije potrebno odobrenje nositelja prava ukoliko o tome u ugovoru ne postoje posebne odredbe (a ne postoje). Da li imam osnova sudskim putem zatražiti od autora izvorni kod? Da li imam pravo, ukoliko mi taj kod postane dostupan instalacijom na moj server, taj kod mijenjati, odnosno prilagođavati ga, isključivo za vlastite potrebe (u skladu s čl. 110. Zakona o autorskom pravu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želim sam izvršiti potrebne preinake, ali mi autor stranica ne želi ustupiti izvorni kod (sredstvo putem kojeg mogu izvršavati izmjene stranice).

Vi te stranice imate ili nemate?

 

Ako ih imate, stranice su vam na serveru.

I tu vam ne treba nikakav "izvorni kod".

Ukoliko je autor stranica stranice radio u nekom programu [dakle, koristio neki program za izradu web stranica], on vam nije dužan dati taj program, jer vi od njega niste naručili izradu programa za izradu web stranica [ispravite me ako griješim što će reći ako jeste naručili izradu programa za izradu web stranica] već ste naručili gotov proizvod.

 

Ako ih nemate, zašto ih nemate?

a) Niste ih ni platili pa je logično da ih niste ni dobili?

b) Niste ih platili jer niste zadovoljni izgledom, pa je opet logično da ih niste dobili?

c) Platili ste ih, ali vam ih je autor skinuo sa servera kada ste rekli da vam se ne sviđaju?

d) Platili ste ih, ali vam ih autor uopće nije dao?

 

ukoliko mi taj kod postane dostupan instalacijom na moj server

Ovaj dio ne kužim.

Stranice se "ne instaliraju" na server.

One se podižu na server.

"Instaliraju" se "programi" poput npr. foruma i slično.

 

Ili vi uopće niste naručili izradu web stranica već nekog programa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

ako imate korisničko ime i lozinku možete se logirati na server i činiti sa sadržajem vašeg web prostora što želite...

ispravio bih kolegu da se desnim klikom miša može vidjeti kod, može se vidjeti samo javascript i HTML kod, ali ne i aktivni kod asp aspx php idr. a i sam kod vam ništa ne znači ak se ne razumijete u to.

moj savijet... nađite nekoga ko se kuži u to i recite mu sve što želite napraviti.

npr: JA :-D

####/######

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

se desnim klikom miša može vidjeti kod

 

Ako ima pristup serveru, onda ima pristup i svim datotekama - prema tome, ima uvid u kompletne "stranice".

Kako autor/ica ove teme nije jasno definirao/la o čemu se točno radi, tako nije moguće, kao što sam već gore iznad [prvi odgovor] napisala, dati točan odgovor na pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija