Jump to content

Sudsko razvrgnuće suvlasništva


Hodakica

Preporučene objave

Pozdrav svima,
Nadam se da će mi netko moći pomo.ći ako ne u cjelosti onda bar djelomično 😊

Ovako u suštini riječ je o razvrgnuću suvlasništva na određenim zemljišnim česticama.
Postoji 13 suvlasnika i jedan od njih je tužio ostale tj.  Prvo ih je pozvao  na sporazumni raskid suvlasništva koji nije postignut. Sukladno tome on se odlučio na izvanparnični proces sudskog razvrgnuća suvlasništva. Sad moje pitanje tj. problem koji se javlja je taj što nemaju svi suvlasnici riješeno ostavinsko pitanje samim tim i vlasništvo tih djelova. Četvero suvlasnika(braća i sestre) nisu imali ostavinsku raspravu i udio svakog od njih u gore navedenim česticama nije određen nego u papirima i dalje stoji da su oni nasljednici pokojne majke koja je imala vlasništvo.
Može li uopće sud u izvanparničnom postupku donijeti odluku o razvrgnuću i hoće li ona imati pravnu snagu ili će se prvo morati riješiti prethodno pitanje (ostavinska) četvero gore navedenih suvlasnika.
Nadam se da sam donekle situacija dobro opisala, naravno ako nisam potruditi ću se malo bolje objasniti nejasne dijelove.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija