Jump to content

Potvrda o neposjedovanju nekretnine


Korablaa

Preporučene objave

Poštovani, prije nešto manje od godine dana sam prodala kuću. Sadašnji vlasnik još uvijek, iako je rok 60 dana, nije podnio zahtjev za prijenos vlasništva pa se na gruntovnici vodim ko vlasnica nekretnin i shodno tome ne mogu dobiti potvrdu o neposjedovanju nekretnine koja mi treba. Na gruntovnici je jedino rješenje da ja podnesem zahtjev za promjenu vlasništva i da snosim troškove, ali mi treba original ugovora koji se nalazi kod kupca. Kako izaći iz takve situacije? Unaprijed hvala 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. uzmete od kupca orginal ugovor te odete kod javnog bilježnika napraviti ovjerenu presliku koju ćete priložiti zahtjevu za promjenu vlasništva 

2. ako se ne varam sve dokumente koje bilježnici ovjere pohranjuju u e-arhivu iz koje onda mogu napraviti presliku orginalnog ugovora (naravno uz naknadu)

ne bi vam bilo loše provjeriti jesu režije prebačene na kupca čisto da ne bude iznenađenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija