Jump to content

Rad za opće dobro


macak_15

Preporučene objave

Poštovani,

Prije 6 mjeseci odgođen je rad za opće dobro kao zamjena za 6 mjeseci zatvora zbog zdravstvenog stanja. Nakon 6 mjeseci liječenje je djelomično odgođeno do daljnjega zbog korone, a zdravstveno stanje se značajno pogoršalo. Radi se o onkološkom stanju. Zanima me što će se dogoditi ako zbog tumora uopće neću moći ići na rad za opće dobro, hoću li ići u zatvor ili se to može odgađati dokle god postoji zdravstveno stanje?

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Svakako u kontaktu s probacijskim uredom pokušajte barem da Vam se formalno odradi taj rad za opće dobro, i svakako ih izvještavajte o svim promjenama u svom zdravstvenom stanju.

Hvala puno, sve je odrađeno što se tiče papirologije, dao sam pristanak i ostalo, dobio odgodu, no zbog ove cijele situacije ne samo da se nisam izliječio, nego sam na samom početku i sve pretrage moram odraditi iznova jer su prestare, sve mi je otkazano i nemam nikakve rokove kada bi to mogao odraditi. Imam znatno smanjenu pokretljivost na razini invalidnosti, ali zdravlje mi nije opasno po život, barem zasad jer je tumor manji od 5 cm. Mene konkretno zanima, recimo da postanem invalid, hoće li me Centar za probaciju poslati u zatvor jer nema te firme koja će uzeti invalida koji će prvi dan završiti na hitnoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće, zbog korone je veliko pitanje kada će se rad za opće dobro uopće moći izvršavati, a ako Vi bez svoje krivnje niste u mogućnosti izvršavati rad za opće dobro na slobodi, to se Vama ne može staviti na teret, u konačnici, kako biste kao invalidna osoba mogli izvršavati kaznu zatvora? Sve i da Vam se rad za opće dobro zamijeni kaznom zatvora, možete tražiti odgodu zbog zdravstvenog stanja, i pokrenuti nepravu obnovu kaznenog postupka kako bi Vam se na kaznu zatvora primijenila uvjetna osuda (ako je to moguće) zbog izmijenjenih okolnosti koje su nastale nakon izricanja presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Na 21. 10. 2020. at 11:46, Ruby_Danderfluff je napisao:

Neće, zbog korone je veliko pitanje kada će se rad za opće dobro uopće moći izvršavati, a ako Vi bez svoje krivnje niste u mogućnosti izvršavati rad za opće dobro na slobodi, to se Vama ne može staviti na teret, u konačnici, kako biste kao invalidna osoba mogli izvršavati kaznu zatvora? Sve i da Vam se rad za opće dobro zamijeni kaznom zatvora, možete tražiti odgodu zbog zdravstvenog stanja, i pokrenuti nepravu obnovu kaznenog postupka kako bi Vam se na kaznu zatvora primijenila uvjetna osuda (ako je to moguće) zbog izmijenjenih okolnosti koje su nastale nakon izricanja presude.

Pozdrav,

pokrenuo sam nepravu obnovu kaznenog postupka i zahtjev mi je odbijen. Obrazloženje je pomalo čudno: "Oni predlažu da se prijedlog osuđenika odbije kao neosnovan". "Oni tvrde da ga njegov tumor ne ometa u manje zahtjevnom radu koji ne zahtijeva dulje stajanje." Kao prvo, nigdje ne piše tko su to "oni" i kako ti oni znaju što moj tumor omogućuje, a što ne omogućuje. Nadugo i naširoko piše što osobe s mojim tumorom mogu, a što ne mogu. Činjenicu da nisam nezaposlen navode kao dokaz da sam sposoban za rad. Pa ja sam samozaposlena osoba, naravno da sam sebi neću dati otkaz. Nadalje, uopće ih ne dira što imam zakazanu operaciju 5 dana nakon početka rada za opće dobro. Prema sadašnjoj odluci, imam zakazani fizički rad 2 sata nakon operacije. Ovo je prestrašno, moram ići na operaciju tumora kad bih trebao biti na radu za opće dobro, a sud me je odbio. Konačno, traže me da obavim ocjenu radne sposobnosti, a prema zakonu, jedino poslodavac to može. 

Znate i sami kakvo je stanje u zemlji, svi pregledi i postupci odgođeni su mi mjesecima. Još godinama si neću riješiti situaciju. Imate li neki savjet kako da sve odgodim još dalje?

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija