Jump to content

Prijedlog za ovrhu nad nekretninama


Nana232

Preporučene objave

Pozdrav, 

Znaci situacija je takva da mi je otac sad dobio prijedlog za ovrhu nad dvije nekretnine zbog duga u vrijednosti od 42.000 kn. 

Jedna nekretnina je stan u kojem živi, a druga nekretnina je kuca na selu s dvorištem. 

Sad mene zanima, kako oni zbog duga od 42.000 kn mogu traziti ovrhu nad dvije nekretnine koje vrijede visetruko te kako mogu traziti ovrhu nad obje nekretnine ako je jedna ona u kojoj stanuje? 

Da spomenem, kad je kupio prvu nekretninu, platio je porez od 16.000 kn, koji sad saznajemo nije trebao platiti jer mu je to prva nekretnina. 

I da li je moguće da on ponudi otplatu ako je pod blokadom? 

Može li se na to žaliti, mi smo u obitelji svi dosta neupuceni, pa ako netko moze pomoc bila bih vam stvarno zahvalna. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisu predmet istoga, dosla su dva rješenja. Pokušana je ovrha, međutim bio je nezaposlen, poceo je raditi ima 2 mjeseca, sad misli pisati žalbu da nije mogao placatii jer je bio nezaposlen međutim piše da žalba ne događa provođenje istoga, tako da nas je strah da ne pokupe obje kuće. 

Da li bi on mogao eventualno da netko od nas proba dignuti kredit i platiti to odmah obustaviti ovrhu? Ili svejedno treba dok se ti papiri proknjize itd...? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija