Jump to content

Prekršaj protiv javnog reda i mira


KriptoMan

Preporučene objave

Pozdrav 2019 godine negdje oko 20.12.2020 sam razbio staklo na jednom autu,staklo na kući i retrovizor na autu.Završio na policiji i dobio papir di piše za što me sve sumnjiči da sam napravio.Na tome papiru nisam primjetio da sam imao napisanu ikakvu kaznu.Nakon negdje 2-3 tjedna sam se preselio u drugi grad i mogao sam izvaditi osobnu,nisam dobio nikakvu opomenu za kaznu,a 20.12.2020 sam dobio poziv na sud zbog prekršaja protiv javnog reda i mira ali neznam koji je razlog.Jednom sam pisao na fejsu jednoj osobi da narkoman,da prodaje drogu jer ej to i radila i jer me me gnjavila i neznam da li bi to mogao biti razlog za to ili to što sam prije razbio staklo na autu,kući i retrovizor jer nisam nijednu opomenu dobio od toga u više od godinu dana.

Dali netko od vas zna kolika može biti minimalna,a koliko maksimalna kazna za Prekršaj protiv javnog reda i mira.Te ako  kasnim godinu dana s plaćanjem koliko x ta kazna može narasti a i imam akutnu psihozu nalik šizofreniji.Jedan prijatelj mi je rekao da je ta kazna od godinu dana da bi me obavijestili u policiji kad promjenim mjesto stanovanja,sad neznam jeli on u pravu ili nije.

 

U to vrijeme kad sam napravio ovo kazneno djelo:razbio staklo na autu,kući i retrovizor,dobio sam akutnu psihozu nalik šizofeniji tako da me zanima dali imam pravo da budem oslobođen potpuno od prekršaja jer sam to radio nesvjesno ili mi može biti umanjena novčana kazna,a u 4 mjeseca uzimanja lijekova mi je bolje,čak spavam i bez tableta,prije te bolesti me u životu nikad policija nije zaustavila i nisam imao nikakvih problema ili ću dobiti umanjenu kaznu?Zbog ovoga:razbio staklo na autu,kući i retrovizor sam dobio kaznenu prijavu i bio kriv,sad slijedi ova prekršajna.

 

Zbog tog kaznenog dijela dobio sam imena i prezimena osoba kojima moram platiti štetu,za jedan dio mi je skinula fina novce sa računa,ali drugi dio neznam kako da im platim jer imam samo njihovo ime i prezime,a nigdje adresu ili nešto drugo tako da mogu potpuno krivoj osobi uplatiti novac jer nepoznajem tu osobu,a sutkinja za kaznena djela mi je rekla da ih ja sam moram pronaći i platiti im štetu ali neznam kako da ih nađem.

 

Razlog zašto sam dobio akutnu pzihozu nalik šizofreniji je što kad sam bio u osnovnoj školi ,moja majka koja ima šizofreniju je dobila skrbništvo,umjesto da je centar za socijalnu skrb dobio.Kad sam se preselio kod nje moje se stanje počelo pogoršavati i ja sam se razbolio zbog toga jer živim s njom i njoj je loše stanje bilo.Išao sam kod njene psihijatrije nitko nije reagirao na njeno stanje,kao da ih nije briga,otišao na KBC glavni odijel na psihijatriju i opet ništa.Ja sam imao isto predispozicije da obolim ali nebi obolio sigurno da nisu njoj dali skrbništvo.Sad imam 22 godine,dali imam šanse i sad tužiti centar za socijalnu skrb zbog toga što su dali skrbništvo bolesnoj majci umjesto normalnom ocu ili je započela zastara?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jedno pitanje,pozvan sam na suđenje zbog prekršaja protiv javnog reda i mira,nazvao sam sudi pravosudni policajac kad sam ga pitao za što me se tereti rekao da je sutkinja zauzeta cijeli dan sa raznim predmetima i da nema vremena.Da li po zakonu odmah moj predmet mora biti upisan na stranicu :http://e-predmet.pravosudje.hr/ ili nemora te dali je sud obavezan dati mi informacije u vezi suđenja prije suđenja ili nije?

 

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za kazneno djelo oštećenja tuđe stvari iz čl. 235. st. 1. KZ-a, propisana je kazna zatvora u trajanju do dvije godine. Ako ti je ovo prvo KD, proći ćeš vrlo vjerovatno s uvjetnom osudom ili radom za opće dobro  (moguća je novčana kazna, ali vjerojatno neće ići) + naknada štete.  Ako si to KD počinio onda se sjećaš lokacije mjesta događaja a i imaš na papirima, najbolje bi ti bilo za "miran san" otići na adrese i dogovoriti se sa ljudima.

Nemoj me hvatat za riječ, ali koliko znam u e-predmet se odmah upisuje spis nakon što bude dodijeljen određenom sudu i sudcu. Jesi probao upisati poslovni broj? Za javni red i mir si vjerovatno dobio prekršajni nalog vezan za čl. 13, od 50 do 200 DEM. 193,42kn-771kn.

A što se tiče neubrojivosti, moguće je. Također je moguće da budeš vještačen i da ti se odredi mjera liječenja.(oko 6. mjeseci.

Neubrojivost
Članak 24.
 Kaznenoga zakona

(1)Neubrojiva osoba nije kriva i ne može joj se izreći kazna.

(2)Neubrojiva je osoba koja u vrijeme ostvarenja protupravnog djela nije mogla shvatiti značenje svojeg postupanja ili nije mogla vladati svojom voljom zbog duševne bolesti, privremene duševne poremećenosti, nedovoljnog duševnog razvitka ili neke druge teže duševne smetnje.

(3)Prema osobi koja je u stanju neubrojivosti ostvarila protupravno djelo postupit će se prema odredbama Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Vježbenik200 je napisao:

Za kazneno djelo oštećenja tuđe stvari iz čl. 235. st. 1. KZ-a, propisana je kazna zatvora u trajanju do dvije godine. Ako ti je ovo prvo KD, proći ćeš vrlo vjerovatno s uvjetnom osudom ili radom za opće dobro  (moguća je novčana kazna, ali vjerojatno neće ići) + naknada štete.  Ako si to KD počinio onda se sjećaš lokacije mjesta događaja a i imaš na papirima, najbolje bi ti bilo za "miran san" otići na adrese i dogovoriti se sa ljudima.

Nemoj me hvatat za riječ, ali koliko znam u e-predmet se odmah upisuje spis nakon što bude dodijeljen određenom sudu i sudcu. Jesi probao upisati poslovni broj? Za javni red i mir si vjerovatno dobio prekršajni nalog vezan za čl. 13, od 50 do 200 DEM. 193,42kn-771kn.

A što se tiče neubrojivosti, moguće je. Također je moguće da budeš vještačen i da ti se odredi mjera liječenja.(oko 6. mjeseci.

Neubrojivost
Članak 24.
 Kaznenoga zakona

(1)Neubrojiva osoba nije kriva i ne može joj se izreći kazna.

(2)Neubrojiva je osoba koja u vrijeme ostvarenja protupravnog djela nije mogla shvatiti značenje svojeg postupanja ili nije mogla vladati svojom voljom zbog duševne bolesti, privremene duševne poremećenosti, nedovoljnog duševnog razvitka ili neke druge teže duševne smetnje.

(3)Prema osobi koja je u stanju neubrojivosti ostvarila protupravno djelo postupit će se prema odredbama Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama.

 

Nažalost ja neznam kako da dođem do njihovih adresa jer  imam samo ime i prezime ,nijedan drugi podatak.Auuf 6 mjeseci u psihijatriju,nije mi to bas dobro,valjda cu proci samo s blazom novcanom kaznom jer sad nepravim nikakve prekrsaje,bolje mi je jer spavam bez lijekova i totalno sam opusten,nikad nisam nervozan nemam lose misli.Ponovno u bolnicu nebi bas htio jer mi je bolje sada.Prije u psihijatriji sam dobio inekciju od koje sam hodao nagnuto malo kao da imam neku invalidnost.Dobio sam tablete koje su mi glavne,a od njih imam nuspojave od kojih mi noge stalno tancaju,teze sam spavao,bio nervozniji umjesto smireniji i umjesto da mi prepisu lijek koji poništava nuspojave oni to nisu napravili.Po 3 lijeka se dobije ujutro ,poslijepodne i navecer,imam 4 vrste lijeka prepisano,a ja sam samo pio jednu vrstu lijeka koju sam nasao na internetu i pitao psihijatricu da mi prepise taj lijek jer su ga svi hvalili  i ozdravio od tog lijeka,jer sam od drugih imao nuspojave.

Na vratima psihijatrije pise kad se ude u nju na tebi mogu testirati lijekove pa da im mozes biti kao pokusni kunic.Frend mi jedan rekao da svaka psihijatrica ide da prepise druge lijekove jer  rade za farmaceutsku industriju i dobiju dodatke na placu od proizvodaca lijekova,sad neznam dali je to istina ili je neka teorija zavjere ali od lijekova sam dosao od 70 kila do 130 kila sto je pretjerano.Na sud cu dovesti svoj oca koji ce potvrditi da mi je bolje psihicko stanje i nadam se da do 6 mjeseci u ludnici nece doci.Vecina lijekova nije ni zdrava za organe,tako da mi je bolje sad kad sam se oporavio da mi iz tijela izadu stetne trvari iz lijekova i da ih vise nepijem.

uređeno: od KriptoMan
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Vježbenik200 je napisao:

Za kazneno djelo oštećenja tuđe stvari iz čl. 235. st. 1. KZ-a, propisana je kazna zatvora u trajanju do dvije godine. Ako ti je ovo prvo KD, proći ćeš vrlo vjerovatno s uvjetnom osudom ili radom za opće dobro  (moguća je novčana kazna, ali vjerojatno neće ići) + naknada štete.  Ako si to KD počinio onda se sjećaš lokacije mjesta događaja a i imaš na papirima, najbolje bi ti bilo za "miran san" otići na adrese i dogovoriti se sa ljudima.

Nemoj me hvatat za riječ, ali koliko znam u e-predmet se odmah upisuje spis nakon što bude dodijeljen određenom sudu i sudcu. Jesi probao upisati poslovni broj? Za javni red i mir si vjerovatno dobio prekršajni nalog vezan za čl. 13, od 50 do 200 DEM. 193,42kn-771kn.

A što se tiče neubrojivosti, moguće je. Također je moguće da budeš vještačen i da ti se odredi mjera liječenja.(oko 6. mjeseci.

Neubrojivost
Članak 24.
 Kaznenoga zakona

(1)Neubrojiva osoba nije kriva i ne može joj se izreći kazna.

(2)Neubrojiva je osoba koja u vrijeme ostvarenja protupravnog djela nije mogla shvatiti značenje svojeg postupanja ili nije mogla vladati svojom voljom zbog duševne bolesti, privremene duševne poremećenosti, nedovoljnog duševnog razvitka ili neke druge teže duševne smetnje.

(3)Prema osobi koja je u stanju neubrojivosti ostvarila protupravno djelo postupit će se prema odredbama Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama.

 

Probao sam upisati poslovni broj ali nema rezultata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo znati zašto te zovu, a uz poziv si trebao dobiti i svoj primjerak optužnog prijedloga iz čega bi sve bilo vidljivo.

Bez da znamo o čemu se radi, teško je išta napamet govoriti, ali što se tiče općenito narušavanja javnog reda i mira, kazne su u iznosima od par stotina kuna, a za one za koje je propisana kazna zatvora je moguć i uvjetni zatvor (u pravilu nikada ne bezuvjetni, pogotovo ako nisi višestruki recidivist), tako da se ne moraš previše brinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , KriptoMan je napisao:

Nažalost ja neznam kako da dođem do njihovih adresa jer  imam samo ime i prezime ,nijedan drugi podatak.Auuf 6 mjeseci u psihijatriju,nije mi to bas dobro,valjda cu proci samo s blazom novcanom kaznom jer sad nepravim nikakve prekrsaje,bolje mi je jer spavam bez lijekova i totalno sam opusten,nikad nisam nervozan nemam lose misli.Ponovno u bolnicu nebi bas htio jer mi je bolje sada.Prije u psihijatriji sam dobio inekciju od koje sam hodao nagnuto malo kao da imam neku invalidnost.Dobio sam tablete koje su mi glavne,a od njih imam nuspojave od kojih mi noge stalno tancaju,teze sam spavao,bio nervozniji umjesto smireniji i umjesto da mi prepisu lijek koji poništava nuspojave oni to nisu napravili.Po 3 lijeka se dobije ujutro ,poslijepodne i navecer,imam 4 vrste lijeka prepisano,a ja sam samo pio jednu vrstu lijeka koju sam nasao na internetu i pitao psihijatricu da mi prepise taj lijek jer su ga svi hvalili  i ozdravio od tog lijeka,jer sam od drugih imao nuspojave.

Na vratima psihijatrije pise kad se ude u nju na tebi mogu testirati lijekove pa da im mozes biti kao pokusni kunic.Frend mi jedan rekao da svaka psihijatrica ide da prepise druge lijekove jer  rade za farmaceutsku industriju i dobiju dodatke na placu od proizvodaca lijekova,sad neznam dali je to istina ili je neka teorija zavjere ali od lijekova sam dosao od 70 kila do 130 kila sto je pretjerano.Na sud cu dovesti svoj oca koji ce potvrditi da mi je bolje psihicko stanje i nadam se da do 6 mjeseci u ludnici nece doci.Vecina lijekova nije ni zdrava za organe,tako da mi je bolje sad kad sam se oporavio da mi iz tijela izadu stetne trvari iz lijekova i da ih vise nepijem.

Ne moraš se previše brinuti, kako je @drot13 rekao na optužnom (koji si trebao dobiti) ti piše zbog čega si optužen i zbog čega te se poziva. Na poziv se obavezno odazovi, uobičajena sudska praksa tolerira 2 neopravdana dolaska. Nakon toga poziv ide na e oglasnu ploču, i ako se ni tad ne odazoveš presuda može biti donesena bez tvog iskaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija