Jump to content

Naplata štete, vožnja pod utjecajem alkohola


sused

Preporučene objave

Poštovani molim za pomoć.

Upravljao sam vozilom pod utjecajem alkohola i prouzročio prometnu nezgodu naletom na vozilo ispred sebe koje je naglo usporavalo kretnju zbog vozila koje je bilo u skretanju u sporednu ulicu.

Zbog nedozvoljenog razmaka, skliskog kolnika i prespore reakcije došlo je do udesa.

Osiguravajuće društvo je isplatilo ukupnu štetu oštećenima u iznosu 36500kn, a meni poslalo obavijest za regresnu naplatu u iznosu od 26500kn. 

Išao sam u osiguravajuću kuću radi dogovora o načinu plaćanja tada su mi rekli da je na jednom vozilu proglašena totalna šteta i da su oni to vozilo preuzeli od oštečenika  i prodali najboljem ponuđaču za 10000kn. 

U cijelosti sam platio iznos 26500kn i to jednokratno putem mobilnog bankarstva. Od osiguratelja nisam dobio nikakvu potvrdu niti obavijest o plaćanju . Nakon 1god. i 3 mjeseca pošalju mi obavijest da moram platiti preostali iznos regresa od 10000kn. 

Kontaktirao sam osiguravajuće društvo i oni mi kažu da sam toliko još dužan, a da još mogu očekivati i daljnja potraživanja jer da su oštećeni podnijeli odštetne zahtjeve zbog ozljeda. 

Pitao sam ih gdje je tome kraj službenica mi veli da oštećeni mogu podnositi zahtjeve zbog ozljeda, a da ću ja to sve morati vračati što će im biti isplaćeno. 

Platio sam kaznu, sve u roku, priznao sve za što sam terećen i sada se ne mogu ovoga riješiti.

Molim za pomoć i savjet.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija