Jump to content

Prodaja hladnoga oružja


KaubojX

Preporučene objave

Zanimalo bi me kome se mogu obratiti ako pravna osoba u obliku trgovine prodaje bodeže u svojoj prodavaonici?

A, znam da su bodeži po zakon zabranjeni, odnosno tretiraju se kao oružje. Kako se onda mogu legalno naći u slobodnoj prodaji u staklenoj vitirni trgovine?

Samo bi me zanimalo kome da se obratim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

 

Bodeže smiju prodavati kao i sve drugo hladno oružje a zabrane i ograničenja se odnose na osobu koja takvo što posjeduje/nosi.

Jednak je slučaj i sa HP streljivom,oni su mi ga legalno prodali ali ga ja ne smijem posjedovat.

Ako se ne varam i ako si ti istovjetna osoba kao na jednom drugom specijaliziranom forumu, ti ne možeš imat HP streljivo zato jer imaš oružni list za držanje i nošenje u svrhu samoobrane.

 

HP streljivo mogu imati lovci i sportaši, ovisi o svrsi nabavke oružja naravno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne varaš se.

Pokazao dozvolu u trgovini,platio i otišao doma 

http://lovactrgovina.hr/artikl.php?dy=Pistoljsko_streljivo_S_B_45_Auto_JHP_14_9g&art=5534&g=201&st=0&ast=51&sor=1

Vidi što ovi pišu pod napomenu 

https://www.lov-ribolov-benko.com/proizvodi/ppu-9mm-dugi-jhp-80gr/

Ekipa koja prodaje zna da mora raditi po zakonu,a to i rade.Nije zabranjena prodaja nego posjedovanje i korištenje.I meni je to odavno čudno ali je tako kako je i još jedan od niza dokaza da ekipa koja "slaže" zakone nema pojma što radi.

Svojevremeno sam u Dugoj Resi nabavio streljivo bez košuljice (čisto olovo).A slovenska policija nosi komplet plastično zrno određene boje (samo za njih).

 

 

 

 

 

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Besmislena im je ta priča zabrane posjedovanja HP municije kada se uzme u obzir koliko ljudi ima oružje koje je baš registrirano za samoobranu.

Prije je bila znanstvena fantastika na samoobranu dobiti oružni list za držanje i nošenje, odnedavno više ne daju ni za držanje.

Možda malo jesmo izvan okvira teme, ali zakoni u vezi oružja su nam svakako teška banana

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija