Jump to content

Lizalica THC?


netkoanon

Preporučene objave

Pozdrav ,imam pitanje. Naime pao sam na lizalicu bio sam pozitivan na THC na autoputu.

Nisam imao nista kod sebe, pristao sam na testiranje i nisam poricao rezultate. u zapisniku je upisano da sam konzumirao 2 dana prije voznje ,te da odbijam urin i krv analizu. Mene sad zanima  koja je moguca kazna i ima li zatvorske? Hvala

 

P.s prije 2 god sam uhvacen s 0,4 ali ne u vozilu i dobio neku sitnu novcanu kaznu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, drot13 je napisao:

Na sudu se to da smanjiti na trećinu novčane, bodovi idu kako je napisano, a nema zabrane upravljanja ako ti je prvi put (ovo van vožnje se ne računa).

Tome se nadam, jer planiram i reci da sam konzumirao 2 dana ranije i da ce to uzeti kao nekakvu okolnost. Jer realno ako me i za 2 dana zaustavr, bit cu pozitivan jer mi je receno da 10 dana unatrag ide.

 

EDIT: da li ce me testirati na sudu na thc? 

uređeno: od netkoanon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako bi preliminarni test bio negativan onda se ne ide vaditi krv ili urin.

u slučaju kada se vadi krv ili urin, vozač može tražiti vještačenje uzorka (ako smatra da nije konzumirao neko sredstvo), jer lizalice, po izjavama s terena, nisu najpouzdanija metoda ispitivanja prisutnosti droge u organizmu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prvo se vrši testiranje sa tkzv. "Lizalicom" u slucaju da osoba smatra da nije test tocan te zahtjeva vadenje krvi i urina tada se pristupa vadenju krvi i urina te su onda rezultati vjestacenja relevantni sto se kazne tice. Nadalje ako je test nakon vjestacenja negativan MUP snosi troskove a ako je test pozitivan stranka u postupku. Jasno na zapisniku o ispitivanju pise odbija vadenje krvi i urina i to se zaokruzuje ako stranka smatra da je test s lizalice tocan..a ako negira onda se zaokruzuje odbija rezultate testa i zahtjeva vadenje krvi i urina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija