Jump to content

ptsp- tema bez kraja....


Dodadi

Preporučene objave

PTSP. Treća sreća!!!! Valjda. Dva puta sam pokušao pokrenuti ovu temu s problemom roka za podnošenje zahtjeva za RVI, koji je istekao prije godinu dana, nadajući se da će netko reći nešto što neznam i sam, ali nažalost sve ode u krive vode i Mrljavac mi zaključa temu prije nego što i progovorim. Nažalost, ako se ograničenje za prijavu zahtjeva poništi, mišljenja sam da će se pojaviti još tisuće novih zahtjeva, a još je veća žalost što je bez tog status ostala nekolicina ljudi koji ga i više nego zaslužuju. Mnogi su godinama živjeli i radili boreći se ponajviše sami sa sobom, a onda i sa svojom okolinom, i to radili na mjestima koja zahtijevaju i znanje i profesionalnost, dr. slične gluposti, ali takvi ne mogu opstati u svojoj okolini iz razloga što nemaju potrebu nikome viriti iz guzice, nemaju potrebu hvaliti sami sebe po hodnicima, njima život prolazi pored njih, kako na radnome mjestu, a tako nažalost i kod kuće. I tu je nažalost najveći problem, jer time što su "dozvolili" da bude uništen njihov život, oni "uništavaju", a neki su nažalost i "uništili" živote ljudi oko sebe, živote svoje djece. Tko će pomoći toj djeci, tko će uistinu pomoći tim braniteljima??? Kad se dobije, ako se uopće dobije status RVI-a i mirovina, pa nije tu kraj puta za one koji uistinu boluju od ptsp-a, kraj puta će za većinu biti kada jednog dana legnu ispod ove hrvatske zemlje. A tko zaista boluje, a tko glumi ptsp, mislim da bi pravi liječnici trebali znati razliku, vjerojatno i znaju, ali nažalost u našem društvu su narušene i obezvrijeđene više manje sve vrednote, pa će iz tog ptsp-a najviše izvući kojekakvi "manekeni", i to ne danas ili sutra, velika većina je svoj status riješila davno prije i danas uživa u 100 kn Sanaderove božićnice. Kako god bilo, to je prevruć kamen da bi ga netko primio u ruku, i stvari istjerao na pravi put, žalosno je samo što mi se čini da oni kojima je zaista potrebna pomoć, neće je nikada dobiti, pa tako ni ta famozna prava iz Zakona o braniteljima, o kojima neću. Ako imaš ptsp, jednog dana osjetiš da si " na kraju puta", netko prije, netko poslije, ali u suštini svi se nađu na nekom sličnom kraju puta.

 

Iskreno ne znam ni sam dal sam rekao ono što sam htio kad sam pokušavao otvoriti slične teme, ali toliko od mene. :amen: :priest

Pozdrav svima!!!!

Mrljavac ne zaključavaj temu, možda ću imat još nešto za reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija