Jump to content

Optima telekom - tuzba na prijevremeni raskid ugovora

Preporučene objave

Poštovani,

Sklopio sam ugovor za fiksnu telefonsku liniju, 2012. godine u Zadru za stan koji je u vlasnistvu moje majke s tadasnjim H1 operaterom. Ugovor je glasio na moje ime i moja majka nema punomoc. Bez mog znanja, majka je trazila dodatne usluge od H1 telekoma i u telefonskom razgovoru H1 joj je te usluge dao i dodao na moj ugovor fiksne telefonske linije. Majka naravno nije placala racune na vrijeme, H1 joj je prijevremeno raskinuo ugovor i poslao rijesenje i uplatnicu. Ja, kao nositelj ugovora nisam imao pojma da se to desava. Ona je uplatnice ignorirala, kamate su se gomilale, H1 je presao u Optima telekom i Optima telekom je podnjela tuzbu protiv mene na opcinskom sudu u Splitu. 

Ja na majcinoj adresi nisam stanovao od 2013. godine, a 2014. u prosincu se selim u Zagreb, u sjecnju stupam u stalni radni odnos. Za tuzbu i protiv mene nisam imao pojma sve do 2019. godine kad mi je na adresu u Zagrebu dosla zalba na presudu Optima telekoma. Bio sam podstanar u Zg, stalno se selio iz stana u stan i nisam se prijavljivao, moja greska. Zalba je uvazena, predmet je zavrsio na zupanijskom sudu u Velikoj Gorici, tamo je vracen na opcinski nazad u Split na ponovno sudjenje. Sudu u Gorici sam podnio zalbu u kojoj sam objasnio svoju stranu price, ta zalba nije uvazena zbog toga sto je predmet male vrijednosti. (Ako sam ja dobro shvatio, trebao sam se zaliti prije, na opcinskom sudu, al nisam uopce znao da se vodi spor)

Stigao mi je dopis od suda gdje se pozivam na pripremno rociste krajem travnja ove godine.

Ono sto ja mislim da se desilo, operater koji je razgovarao s mojom majkom, zamjenio ju je za mene posto se zovem Vanja. U razgovoru s majkom, ona mi je objasnila sto je napravila i priznala da je ona trazila dodatne usluge na moj ugovor.

Molio bi za savjet, sto da napravim? Da li trebam slati sudu svoju stranu price prije pripremnog rocista? 

Hbala unaprijed.

Podijeli na drugim stranicama

Ugovor za fiksnu liniju je glasio na mene, ali sve racune je podmirivala moja majka. Ja bi platio ako bi njoj zapelo s novcima. Ona zbog tadasnjeg dugovanja nije mogla sklopit ugovor na svoje ime.

Nisam trenutno kuci pa prenosim sto mi pise na E-predmetu

Vrsta predmeta:

"Predmeti proslijeđeni od JB po prigovoru na rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave do 50.000,00 kn"

Prije 2 minuta, altopais je napisao:

Ugovor za fiksnu liniju je glasio na mene, ali sve racune je podmirivala moja majka. Ja bi platio ako bi njoj zapelo s novcima.

Znači da nije plaćano ništa, ni ovo što ste Vi ugovorili, a ni ovo što je ona ugovorila? Kada ste zaprimili rješenje o ovrsi na koje ste uložili prigovor, da li ste bar tada podmirili ovaj dio koji ste Vi ugovorili i koji nije sporan?

Prije 4 minuta, altopais je napisao:

"Predmeti proslijeđeni od JB po prigovoru na rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave do 50.000,00 kn"

Pokrenut je ovršni postupka pred javnim bilježnikom, a po Vašem prigovoru spis je dostavljen sudu gdje Vi u parnici trebate dokazati svoje navode iz prigovora. Vam je po ne plaćanju raskinut ugovor za sve njihove usluge ili? 

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Znači da nije plaćano ništa, ni ovo što ste Vi ugovorili, a ni ovo što je ona ugovorila? Kada ste zaprimili rješenje o ovrsi na koje ste uložili prigovor, da li ste bar tada podmirili ovaj dio koji ste Vi ugovorili i koji nije sporan?

Pokrenut je ovršni postupka pred javnim bilježnikom, a po Vašem prigovoru spis je dostavljen sudu gdje Vi u parnici trebate dokazati svoje navode iz prigovora. Vam je po ne plaćanju raskinut ugovor za sve njihove usluge ili? 

Znaci, prvi ugovor, ugovor koji sam ja osobno trazio i potpisao za telefonsku liniju je placan redovito, tu nije bilo nikakvih dugovanja, taj ugovor nije sporan niti se navodi kao predmet dugovanja. Sporan je drugi ugovor koji je operater H1 sklopio telefonski s mojom majkom kao nastavak, odnosno produljenje prvog ugovora, ali sa dodatnim uslugama televizije i interneta. Taj drugi ugovor isto glasi na moje ime, unatoc tome sto ga ja nisam trazio niti sklapao. Znaci majka je bez mog dopustenja trazila dodatne usluge, operater joj je rekao da ih moze dobiti ali uz produljenje trenutnog ugovora za dodatnih 24 mj.

Da, upravu ste, majka je slala prvu zalbu na ovrhu, naravno opet u moje ime. Cijela ta situacija je dosta bizarna jer ona meni nije nista od toga spominjala.

Uh...ima ovdje svega.

Vi se zovete ˝Vanja˝, a majka nema isto ime kao i Vi?

Ako je ovršni prijedlog glasio na Vaše ime i Vaš OIB, tada je bitno tko je uložio prigovor i u čije se ime potpisao? Ako je to napravila majka i potpisala se svojim imenom i prezimenom, tada je sud njen prigovor trebao odbaciti kao nedopušten, jer nije stranka u postupku.

Jeste li Vi vidjeli taj ovršni prijedlog i prigovor?

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Uh...ima ovdje svega.

Vi se zovete ˝Vanja˝, a majka nema isto ime kao i Vi?

Ako je ovršni prijedlog glasio na Vaše ime i Vaš OIB, tada je bitno tko je uložio prigovor i u čije se ime potpisao? Ako je to napravila majka i potpisala se svojim imenom i prezimenom, tada je sud njen prigovor trebao odbaciti kao nedopušten, jer nije stranka u postupku.

Jeste li Vi vidjeli taj ovršni prijedlog i prigovor?

Da, bas je cirkus.

Da, moje ime je Vanja, moze se tumaciti kao zensko ali i kao musko. Ja sam musko. Majka je Nera.

Ovrsni prijedlog je glasio na moje ime, tako mi govori majka. Ja ovrsni prijedlog nisam vidio niti citao posto nisam zivio u Zadru, 2014. sam se preselio u Zagreb ali nisam prijavio boraviste pa su svi dokumenti dolazili u Zadar. 

Zalba koju je ona pisala, pisala je u moje ime, potpisala je mene, naravno bez mog znanja.

Nije mi baš jasno kako se planirate pojaviti na pripremnom ročištu kada Vam je sve nepoznanica i kada je majka krivotvorila Vaš potpis na prigovoru čiji Vam je sadržaj posve nepoznat. Mislim da bi hitno trebali na sudu napraviti uvid u svoj spis i vidjeti o čemu je riječ, te odlučiti da li upuštanje u parnicu ima smisla.

Na pripremno rociste, po pozivu koje sam dobio, sam duzan doci, tako pise. Mislim, postupak nisam ja pokrenuo, pokrenula ga je majka kad se zalila na ovrhu. Ja sam se ukljucio u cijeli ovaj cirkus koji se vodi u moje ime u trenutku kad sam saznao da postoji, a to je bilo kad je vec bila donesena presuda protiv mene, oni su se zalili i predmet je zavrsio na zupanijskom sudu.

Za uvid u spis, da li trebam doci fizicki na sud?

Prije 4 minuta, altopais je napisao:

Mislim, postupak nisam ja pokrenuo, pokrenula ga je majka kad se zalila na ovrhu.

Ovršni postupak je pokrenuo ovrhovoditelj, a majka ga je prigovorom usmjerila na parnicu. Na ovaj način ste odgodili podmirivanje duga, ali ukoliko ne uspijete u sporu izlažete se kamatama na dug koje cijelo vrijeme idu, a o parničnim troškovima da i ne govorim. U konačnici bude više troškova nego glavnice.

Prije 5 minuta, altopais je napisao:

Za uvid u spis, da li trebam doci fizicki na sud?

Da, tako je. 

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...