Jump to content

Obiteljska mirovina nakon 26. godine


Zodiax

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanima me kako trenutno stoji zakon oko prava na obiteljsku mirovinu nakon navrsene 26. godine. Znam da pravo na obiteljsku mirovinu u normalnim okolnostima prestaje zavrsetkom ili prekidom redovnog skolovanja ili navrsetkom 26. godine, ali na stranicama gov.hr stoji da je malo drugacija situacija ako se radi o obiteljskim mirovinama iza umrlih roditelja branitelja. Moja situacija je upravo ta, navrsavam ove godine 26. godina, i dalje sam u procesu redovnog skolovanja, a mirovinu imam ostvarenu od smrti oca branitelja.

Meni se cini po prilozenom da ostvarujem pravo na mirovinu 12. mjeseci od dana navrsetka 26. godine zivota, odnosno do svoje 27. godine, ali malo mi je nezgodno sroceno ta njihova recenica, a i nisam u potpunosti uvjeren u to - pa me zanima jel stvarno takva situacija ili cak i u ovom slucaju obiteljska mirovina prestaje s navrsetkom 26. godine.

Hvala unaprijed na odgovoru!

"ako ste djeca umrlog hrvatskih branitelja (koji nema status smrtno stradalog ili statusa HRVI iz Domovinskog rata) imate pravo na obiteljsku mirovinu za vrijeme redovitog školovanja i nakon završetka ili prekida redovitog školovanja ako niste zaposleni ili korisnici mjere stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa, a najduže 12 mjeseci nakon završetka ili prekida redovitog školovanja odnosno najkasnije od dana navršetka 26. godine života."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
, Zodiax je napisao:

Pozdrav,

Zanima me kako trenutno stoji zakon oko prava na obiteljsku mirovinu nakon navrsene 26. godine. Znam da pravo na obiteljsku mirovinu u normalnim okolnostima prestaje zavrsetkom ili prekidom redovnog skolovanja ili navrsetkom 26. godine, ali na stranicama gov.hr stoji da je malo drugacija situacija ako se radi o obiteljskim mirovinama iza umrlih roditelja branitelja. Moja situacija je upravo ta, navrsavam ove godine 26. godina, i dalje sam u procesu redovnog skolovanja, a mirovinu imam ostvarenu od smrti oca branitelja.

Meni se cini po prilozenom da ostvarujem pravo na mirovinu 12. mjeseci od dana navrsetka 26. godine zivota, odnosno do svoje 27. godine, ali malo mi je nezgodno sroceno ta njihova recenica, a i nisam u potpunosti uvjeren u to - pa me zanima jel stvarno takva situacija ili cak i u ovom slucaju obiteljska mirovina prestaje s navrsetkom 26. godine.

Hvala unaprijed na odgovoru!

"ako ste djeca umrlog hrvatskih branitelja (koji nema status smrtno stradalog ili statusa HRVI iz Domovinskog rata) imate pravo na obiteljsku mirovinu za vrijeme redovitog školovanja i nakon završetka ili prekida redovitog školovanja ako niste zaposleni ili korisnici mjere stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa, a najduže 12 mjeseci nakon završetka ili prekida redovitog školovanja odnosno najkasnije od dana navršetka 26. godine života."

Ima netko informaciju o ovome? Svojevremeno su se udruge branitelja grada Zagreba žalile ministarstvu HB i HZMO sa zahtjevom da se svima produlji pravo nakon 26. godine jer naime ne vidim preveliku razliku između studenta koji je bio na redovnom studiju i završio ga ili prekinuo, ali je nezaposlen i studenta koji je i dalje u redovnom studiju i nije zaposlen. Što to znači? Stimulacija nezaposlenim bivšim studentima, a ovi koji još uvijek nisu završili nemaju pravo na dodatnih 12 mjeseci? Dosta konfuzan članak zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija