Jump to content

apsolutna zastara naplata poreza


anonimno

Preporučene objave

Molim da mi se pomogne

 

Tereti mi se za naplatu poreza za period od 15.06.97-15.06.02.Nikad ništa nije uplaćeno ni glavnica ni kamate koje su se u međuvremenu pojavile.

Interesira me ko mi može sa sigurnošču reći za koji je period nastupila apsolutna zastara naplate poreza,te da li ona ide automatikom ili je potrebno nadležnom poreznom tijelu poslati pismeni zahtjev?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Apsolutni rok zastare prava poreznog tijela na utvrđivanje porezne obveze i kamata, pokretanje prekršajnog postupka, naplatu poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni, te prava poreznog obveznika na povrat poreza, kamata, troškova ovrhe i novčanih kazni nastupa za šest godina računajući od dana kada je zastara počela prvi put teći - to jest dana dospiječa vaš obveze na plačanje poreza.

 

Zastara nastpa po zakonu, dakle "automatikom".

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim još jedno dodatno objašnjenje.

Naime vrijeme za koji je porez sporan je od 15.06.98-15.06.00.

Nažalost,podnijeta je porezna prijava,krajem drugog mjeseca 2001,a za prethodnu godinu,mada nisam siguran da li samo za nju ili za cjelokupno razdoblje

.E sada se nadležno porezno tijelo "vadi" da zastara s obzirom da je porezna prijava predana 2001 godine,počinje teći od 01.01.2002,bez obzira što se porez odnosi za 2000 godinu.

Da li su u pravu?

Isto tako da li mogu teretiti da za cjelokupno razdoblje (15.06.98-15.06.00) nije nastupila zastara ili samo od 01.01.00-15.06.00?

Ili pak to ovisi o onome što je prijavljeno,odnosno priznato u poreznoj prijavi?

Molim vas,ako može hitan odgovor,jer sam podnio zahtjev za zastaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija