Jump to content

Računi pokojnih


Mariza

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim savjet, ako može. 

Nisam sigurna spada li ovo u nasljedno pravo, ali s obzirom na to da se i dugovi nasljeđuju... 

Došao mi je račun za dug komunalne naknade i uređivanja voda koji glasi na pokojnu tetu - umrla prije cca godinu dana. 

Moj otac je nasljednik, međutim ostavinska još nije pravomoćna. 

Zanima me što da radim? 

 

Hvala i lp, 

Mariza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini nasljednik je moj otac (oporukom mu je ostavila). 

Nije još zaprimio pravomoćno rješenje o nasljeđivanju. 

Inače, pokušali smo "odjaviti" njenu nekretninu jer nema priključak struje ni vode (da ne ulazim kako, nikad nije ni imala) i neuvjetna je za stanovanje. Ona je zadnje 2 godine živjela i umrla u domu za starije osobe. 

Međutim, nismo uspjeli i sad nam redovito dolaze (na očevo ime) komunalna i naknada za vode i za tu nekretninu, iako još ostavinska nije gotova i nema rješenja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mariza je napisao:

Nije još zaprimio pravomoćno rješenje o nasljeđivanju. 

Pravomoćno se ni ne dostavlja. Da li je zaprimo svoj primjerak rješenja o nasljeđivanju?

prije 1 sat, Mariza je napisao:

pokušali smo "odjaviti"

Odbijeni ste s kojim obrazloženjem? Jeste pokušali prebaciti priključke na očevo ime?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Nisam znala, kod rješavanja povrata njene posljednje mirovine bilo je bitno što još nije pravomoćno... 

Pozivali smo se na neuvjetnost nekretnine, a legalne priključke struje i vode nije ni imala pa ih nismo ni mogli prebaciti. 

Mene zanima samo što se može dogoditi ako ne platim taj dug - koliko znam (ako ne griješim) za ovrhu pokrenutu nakon smrti nasljednici nisu dužni vraćati dug pokojnika? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako cifra nije prevelika, jednostavno platite jer ako sam dobro razumjela, komunalno ste već prebacili na oca i računi dolaze na njegovo ime, a na ime pokojnice dolaze računi (također od komunalnog ali) za neki dug - meni se čini da je samo pitanje kad će ovi u komunalnom odlučiti provjeriti tko je nasljednik pa i taj dug adresirati na njega, tj. Vašeg oca.
Mislim da Vas zanima, budući da dug nije na ime Vašeg oca već pokojne osobe, da li Vas (tj. njega) mogu ovršiti ako taj dug ne podmirite? Ne znam, ali ja bih pretpostavila da da, jer ste nasiljedili i dug.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija