Jump to content

Zalba na rjesenje o upucivanju na izdrzavanje kazne zatvora i molba za odgodu


Penny1234

Preporučene objave

Dakle, žalba uvijek odgađa odlazak u zatvor sve do njezina rješavanja (pa koliko dugo to potraje).

Molba se, u pravilu, riješi prije datuma koji je određen da se javite u Remetinec na Dijagnostiku (pa realno i nema odgode).

Neke posebne šprance vam nema, no i za žalbu i za molbu morate imati razlog, kod žalbe zbog čega smatrate da je odluka pogrešna, je li bilo kakvog proceduralnog propusta, pogrešne primjene materijalnog prava i sl., kod molbe morate objasniti koji je to točno razlog zbog kojeg tražite odgodu (vidite razloge specificirane čl. 61. novog ZIKZ-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, G-man je napisao:

Dakle, žalba uvijek odgađa odlazak u zatvor sve do njezina rješavanja (pa koliko dugo to potraje).

Molba se, u pravilu, riješi prije datuma koji je određen da se javite u Remetinec na Dijagnostiku (pa realno i nema odgode).

Neke posebne šprance vam nema, no i za žalbu i za molbu morate imati razlog, kod žalbe zbog čega smatrate da je odluka pogrešna, je li bilo kakvog proceduralnog propusta, pogrešne primjene materijalnog prava i sl., kod molbe morate objasniti koji je to točno razlog zbog kojeg tražite odgodu (vidite razloge specificirane čl. 61. novog ZIKZ-a).

Dali sam ja trebao dobiti nešto od suda, npr da je rješenje pravomoćno i izvrsno. Naime vsrh je odbio zalbu, potvrdio prvostupanjsku presudu, i od vs sam dobio da je zalba odbijena, nakon toga nisam dobio nista, do sad poziv za rociste za uručene rješenja o upicivanju?

Pitam zbog pisanja žalbe,  neznam sto bi mogao navesti, pisat ću i jedno i drugu, ako se to tako pise

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je uobičajen način postupanja, dakle nakon što presuda postane pravomoćnom, sudac izvršenja vas poziva da vam uruči rješenje o upućivanju na izdržavanje kazne zatvora i nakon primitka tog rješenja, imat ćete pravo na žalbu protiv rješenja te na molbu za odgodom.

Treba samo pripaziti na rok, koji u oba slučaja (i za žalbu i za molbu) iznosi 3 dana od primitka rješenja o upućivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, G-man je napisao:

To je uobičajen način postupanja, dakle nakon što presuda postane pravomoćnom, sudac izvršenja vas poziva da vam uruči rješenje o upućivanju na izdržavanje kazne zatvora i nakon primitka tog rješenja, imat ćete pravo na žalbu protiv rješenja te na molbu za odgodom.

Treba samo pripaziti na rok, koji u oba slučaja (i za žalbu i za molbu) iznosi 3 dana od primitka rješenja o upućivanju.

A dali sam ja trebao dobiti neki dokument da je isto pravomocno? Sto bi mogao navesti kao razlog za zalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 23. 03. 2021. at 17:07, G-man je napisao:

Dakle, žalba uvijek odgađa odlazak u zatvor sve do njezina rješavanja (pa koliko dugo to potraje).

Molba se, u pravilu, riješi prije datuma koji je određen da se javite u Remetinec na Dijagnostiku (pa realno i nema odgode).

Neke posebne šprance vam nema, no i za žalbu i za molbu morate imati razlog, kod žalbe zbog čega smatrate da je odluka pogrešna, je li bilo kakvog proceduralnog propusta, pogrešne primjene materijalnog prava i sl., kod molbe morate objasniti koji je to točno razlog zbog kojeg tražite odgodu (vidite razloge specificirane čl. 61. novog ZIKZ-a).

Pozdrav, 

mene zanima dali ZS izdaje odluku o zalbi na upucivanje u zatvor u roku od 5 radnih dana ili traje duze? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija