Jump to content

Informiranje o pravima radnika


Radnik08

Preporučene objave

Poštovani! 
Zaposlena sam u jednom obrtu gdje smatram da se mnogo toga ne odvija po zakonskim propisima. 
napomenula bi kako mi je prvo zaposlenje pa ne baratam informacijama dovoljno dobro .

naime zaposlena sam u obrtu od 6.8.2020 godine , gdje radim i dan danas . 
nikada nisam dobila rješenje niti o razmjernom godišnjem odmoru niti o uopće mogućnosti ostvarivanja godišnjeg odmora . Zanima me na koji način mogu zatražiti rješenje jer ja svoj godišnji odmor želim iskoristiti do isteka ugovora . Zaposlena sam na određeno vrijeme i ugovor mi ističe 6.5.2021 godine .

isto tako nigdje nisam pronašla informaciju koliko ranije moram zatražiti godišnji (postoji velika mogućnost da se on i ne odobri od strane poslodavca pa bi tražila naknadu onda nakon isteka ugovora na koju sam vidjela da imam pravo ) 

 

zatim imam pitanje sto se tiče prekovremenog rada ,

naivna , prvo zaposlenje i nisam ga upisivala u evidenciju rada , jer mi je poslodavac rekao da se prekovremeni do određenog broja sati ne mora prijaviti! Isplaćuje mi prekovremeni prema običnoj satnici i ne dopusta plaćanje zakonski određenog 50% vise satnica. Imam dokaze da sam ostajala i ljudi koji to mogu potvrditi , također neisplaćeno mi je vise od 100 sati prekovremenih. Sto mogu učiniti povodom toga ? 
 

i moje posljednje pitanje je , kada mi da otkaz ugovora o radu po isteku dali imam pravo novčane naknade s burze ? 
 

hvala lijepa na odgovoru i pomoći ! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija