Jump to content

zet kazna - privođenje


anonimno

Preporučene objave

situacija je otprilike ovakva, mada ju ni ja cijelu ne znam

imam nekoliko zet-ovih kazni (naravno, vožnja bez karte) recimo da ih je bilo 6-7 u 2006oj. Davala sam osobnu na kojoj je adresa mog prebivališta (boravište od 2005-e imam u Zagrebu

Na adresu prebivališta su stizali pozivi ili što već, no tamo često nema nikoga tako da je to malo tko i predizao, iako je jednom poziv za sud stanar u tom stanu (moj rođak) primio

na taj poziv ja sam poslala dopis u kojem se ispšričavam i obavještavam da na ročište neću stići (poslala preporučeno)

 

prije nekoliko dana POLICAJAC U CIVILU me dolazi privest na tu istu adresu. Rođak je rako da sam odselila i da ne zna moju novu adresu.

 

Mislim WTF, dolaze me privest radi zetove kazne, al oke, pravna država blabla

Al ja na svoje ruke nisam primila nijedan poziv

Kako da cijelu stvar doguram do zastare - da se odazovem (pozovu li još ikad - hoće li?) pa pišem žalbu na rješenje ili?

Znači trebam to gurat još cca godinu dana do zastare

 

I može li mi netko objasnit proceduru oko tog privođenja, nakon koliko poziva policajac dolazi privest?

 

hvala unaprijed svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pozivu na rociste Vam stoji, izmedju ostalog i upozorenje o prisilnom dovodjenju, u slucaju neodaziva na rociste (cesto oni to cak lijepo i podcrtaju). Vjerujem da ste to primjetili ako ste primili makar i taj jedan poziv na koji ste slali dopis.

 

Poziv ne morate primiti na svoje ruke, to Vam jasno pise u ZPP-u, čl.141, pa provjerite.

 

Ne znam da li to ikako mozete odgurati u zastaru, mozda netko od starijih kolega zna, ali ono sto meni nije jasno - zasto se jednostavno niste odazvali pozivu?

Koliko ja znam postupak se vodi pred prekrsajnim sudom, cesto se Vas dolazak na rocite vrednuje kao dokaz da ste savjestan gradjanin. Uostalom, svojim nedolaskom mozete prouzrociti stetu samo sebi. Ovako, ako se pojavite na sudu, imate priliku iznijeti sve okolnosti koje Vam idu u prilog, a sudac onda prema tome odlucuje da li ce vas kazniti ili mozda samo opomenuti.

Ili ste jednostavno trebali platii kaznu. Koliko znam, kazna je nekih 150 kn. U ZET-ovoj tarifi stoji da troskovi u slucaju pokretanja prekrsajnog postupka + kazna koju ste duzni platiti sveukupno iznosi 600 kn, ako se dobro sjecam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rođak je rako da sam odselila i da ne zna moju novu adresu.

 

s ovim si zaradila jos jednu prekrsajnu prijavu, onu iz zakona o prebivalistu i boravistu...

 

pravila o broju pokusaja dostave poziva nema, odluku o dovodjenju donosi sud na osnovu vlastite procjene.

 

privodi te se o tvom trosku, to ce ti se kasnije naplatiti

 

poziv ti vise nece slati, trazit ce te i privoditi ako te nadju - mozes jedino sama otici i javiti se policiji ili sudu i reci da si cula da te traze...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Rođak je rako da sam odselila i da ne zna moju novu adresu.

 

s ovim si zaradila jos jednu prekrsajnu prijavu, onu iz zakona o prebivalistu i boravistu...

 

 

poziv ti vise nece slati, trazit ce te i privoditi ako te nadju - mozes jedino sama otici i javiti se policiji ili sudu i reci da si cula da te traze...

 

zašo sam zaradila još jednu prijavu - imam prijavljeno prebivalište u jednom gradu i prijavljeno boravište u drugom gradu - gdje sam tu pogrješila?

 

BTW, onom prvom pozivu se nisam odazvala jer zaista na to ročište nisam mogla doć i o tome sam obavijestila sud

 

no nastranu sve to, što mi savjetujete, koji su sad najbolji idući koraci jer ja iskreno govoreći niti ne znam za koju od tih 6-7 kazni oni mene trenutno traže

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašo sam zaradila još jednu prijavu - imam prijavljeno prebivalište u jednom gradu i prijavljeno boravište u drugom gradu - gdje sam tu pogrješila?

 

aha, onda nisi... mislio sam da nemas prijavljeno boraviste.

 

samo, kada mijenjas prebivaliste/boraviste, to si, takodjer pod prijetnjom sankcije, duzna javiti sudu.

 

najpametnije napraviti, a sto ja znam... mozes pokusati bjezati do zastare (samo ako imas u mupu prijavljeno boraviste, i na toj adresi ce te traziti) ili jednostavno odes tamo u postaju iz koje je taj policajac koji te trazio i kazes da si cula da te trazio i da se sama javljas...

 

btw, znam da si ti sudu javila da ne mozes doci, medjutim to ne znaci nista, sud si sam vrednuje takve isprike - u tvom slucaju ju uocito nije uvazio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da bi izbjegli daljnje probleme savjetujem da se javite u policijsku postaju ili prekršajni sud koji vodi postupke protiv vas. a ako ne, kad vas negdje zateknu, privest će vas, te će vam zakalemit sve te kazne koje postoje protiv vas. praksa sudova je uglavnom takva da se postupci koji su za isti prekršaj i protiv istog počinitelja pokrenuti, stave skupa radi lakšeg rješavanja, a pogotovo stoga što vas je teško naći. sretno :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

okej, dobro, recimo ja se sad idući tjedan javim. Onda postupak kreće onako regularno jel? mislim ročište, rješenje, moguća žalba na rješenje?

Osim toga, zanima me, bez obzira šta je to sve spojeno u jedan postupak, zastara ide pojedinačno jeli? hoću reć, zastara za vožnju bez karte u veljači 06 nastupa u veljači 08, bez obzira šta su svi ti prekršaji spojeni a zadnji je počinjen u npr. 11. 06?

 

još samo jednom da kažem da nemogu virovat da me zbog vožnje u tramvaju bez karte policija privodi i to u DRUGOM gradu :-D

al dobro, nadam se da to znači da se nešto pokrenilo, valjda će sudovi bit toliko ažurni i kod neplaćanja alimentacije, preprodaje droge i da ne nabrajam dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mala, kupi si pokaz!!

 

A ZET samo radi svoj posao i šalje te na sud svaki put kad te uhvate. Nisu ti oni caritas pa da prevoze razne vucibatine za đabe.

 

Šta su ostali budaletine koji plaćaju za uslugu prijevoza??

 

I trebaju te privesti još 10 puta tako da ti nakaleme što više troškova. Za sve one besplatne vožnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ak si u drugom gradu, nisi na drugom planetu...

 

slažem se

al mi je to sve presmješno, mislim u društvu u kojem je silovanje i rukovanje gotovo isto, u kojem krivci za teška kaznena djela prolaze nekažnjeno zbog nastupa zastare (ubojstvo engleskog vojnika u tučnjavi u kaštelima prije 10ak godina) isl

 

i u svemu tome oni šalju policajce u civilu na moju adresu prebivališta iako mi je adresa boravišta uredno prijavljena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ne fali tebi pokaz nego pravna svijest.

 

Za druge trazis funkcioniranje pravne drzave i zalazes se za to, a kad ti preksis zakon onda to bagateliziras samo kako bi izbjegla kaznu.

 

pokaz mi ne fali, imam ga

za druge ja ne tražim ništa, jesam možda napisala da tražim :-? samo sam rekla da je presmješno sleganje ramenima za ljude koji su počinili teška kaznena djela a sa druge strane opća aktivacija policije zbog vožnje bez karte

 

naravno da ću kaznu pokušat izbjeć, ako mi to susatv dopušta zašto ne bi? citiram profesora sa Pravnog fakulteta "u ovoj državi prekršaje plaćaju naivci i ljudi koji imaju višak novaca"

Višak novaca nemam, naivna djelomično jesam

 

no nebitno sve to, nisam postavila topic da moraliziramo ili da ustanovimo jesam li počinila prekršaj - jesam, nisam ni rekla da nisam

 

postavila sam topic da skužim koji mi je slijedeći korak da skinem policiju sa vrata, a glede suda, nema problema, odazvat ću se, to nisam ni izbjegavala.

Samo mi nije jasno kako nikome nije palo na pamet da mi pozive šalje na adresu boravišta kad je već obavezno u policiji prijavit boravišnu adresu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija