Jump to content

Presude


hrvoje2

Preporučene objave

nije baš odgovor na pitanje, ali je novo pitanje u vezi presuda:

što treba tako gadno fulati u presudi, da na popravnom kandidat mora ponavljati i zadaću?

(jedan kolaga je na popravnom usmeni+zadaća, na popisu za popravak u siječnju)

znam da je rijetjost, ali zanima me koji bi bio razlog, pa molim kolege koji nešto znaju o tome da jave

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vrlo mudro, kako mi to samo nije palo na pamet :-o ???

 

a kako molim te da ga pitam, čovjeka ne znam, samo se nalazi na popisu za popravak

 

pa ako je netko slučajno slušao kolegu kojeg je zadesila takva sudba ili ga zna, ili možda on sam, neka se javi.

 

što je to tako gadno fulao da mora ponoviti zadaću....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Primjeri presuda u elektroničkom obliku? Rado bi to vidjela.... Imam hrpu svih mogućih presuda ("papirnatih")za koje će mi trebati tri dana samo da ih razvrstam. Ako nekome nešto posebno treba od toga mogu scenirat i poslat....

Molila bi ako netko ima te primjere presuda da pošalje.... hvala.

 

krikolar@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

baš me zanima hoće li netko znati konkretno odgovoriti na gore postavljeno pitanje. Jer, ima nas mnogo koji ne radimo u pravosuđu, a spremamo pravosudni i u principu nikada presudu nismo napisali u životu. Pored sve druge moguće literature i ostalih problema vezanih za praovsudni neznam koliko ću imati volje i vremena ze presude. vjerujem da nisam jedina i uvijek je svaka pomoć dobro došla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, da vam pokušam pomoći. Pisanje presuda najlakši je i najmanje važan dio ispita i iskreno sumnjam da je iko pao zbog presude. Nije naglasak na sadržaju nego na formi, bitno je da ne zaboravite niti jedan dio presude, a ako imate i samo nekoliko primjera bit će vam dovoljno jer sve presude imaju iste dijelove. Pišete u grupi pa je moguće i međusobno pomaganje. Što se samog obrazloženja tiče analizirajte izvedene dokaze, zauzmite stav i objasnite ga. Ne morate pogoditi pravi odgovor, bitno je da objasnite zašto ste odlučili tako kako jeste i da ne zaboravite niti jedan dio (od uvodnog do pravnog lijeka).

Sretno svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

mislim da u presudi treba fulati znatno da bi na njoj pao...jedini slučaj za koji sam čuo da je netko pao ne presudi je kada je čovjek u izrijeci osudio umješaća nastrani tužitelja da tužitelju naknadi parnični trošak...zabunio se čovjek...s druge strane cimer mi ( živio cima ) u kaznenoj presudi donio oslobađajuću presudu, a nije ukinuo pritvor, pa je prošao. Ja sam u kaznenoj propustio odlučiti o trošku, pa nikom ništa ( istina bio mi je Rašo koji presudu nije niti pogledao ). doputam si uputiti ekipi mali savjet...ne gubite puno vremena sa presudama, ja sam sa svakom bio gotov do pola 11, samo gledajte da ima sve potrebne djelove, da izrijeka štima, da ne fulate pouku o pravnom lijeku ( pazite na rokove za žalbu - GPP običan i psotupak male vrijednosti - KPP - optužni prijedlog ili običan postupak ). Nitko niakda ne čita, ili mi se tako čini, što se meritorno odlučili, a niti bi to po prirodi stvari mogli kontrolirati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija