Jump to content

miroslav mašakrin


anonimno

Preporučene objave

Prije svega ističem da nisam pravnik, pa ovim putem molim pravno pojašnjenje slijedećih pitanja:

1. Ako bi se u kaznenemom postupku koji se vodi protiv Mašarinovog liječnika utvrdio da je došlo do komplikacija u liječenju tj. da isti nije kriv da li bi Maškarin uopće imao pravo na naknadu?

2. Kalkulira se s iznosima od 1 mil. do 14. mil. naknade štete, pa me zanima temeljem čega nasaju tolike razlike, koliko mi je poznato postoje nekakve tablice kojima se utvrđuje visina štete, pa???

3. Ako se utvrdi da je do nesreće došlo propustom liječnika da li taj liječnik nastavlja normalno raditi ili ide u zatvor, kolike su kazne?

4. Može li bolnica u sl. iz toč3. tom slučaju uputiti regresni zahtjev prema liječniku i naplatiti ga obzirom da je on direktno kriv za nastalu štetu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.bez obzira na krivicu liječnika, maškarin ima pravo na naknadu štete

2 da postoje tablice-orjentacijski kriteriji vrhovnog suda, al njegova odvjetnica valjda zna zašto je postavila takav zahtjev.iskreno ne vjerujem da će dobiti toliko, ma ni približno iako da sam na mjestu suca dosudila bi mu svaku lipu koju traži

3ovisno kako će se postaviti optužba tj. kazneni odjel do i sud

4 nisam točno sigurna ali kod državnih službenika ili sudaca to ide po principu-država odgovara ako oni počine štetu građanima, a regresno se od navedenih može naplatiti samo ako je šteta počinjena namjerno ili iz krajnje nepažnje-pa vjerojatno je tako nekako uređeno i kod liječnika

5 sram ih bilo trebali bi sami prestati obavljati liječničko zvanje,a ne skrivati se iza nalaza pristrane komore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gore je napisano "1.bez obzira na krivicu liječnika, maškarin ima pravo na naknadu štete", zašto onda bolnica čeka sudsku odluku. Liječnik tvrdi da je došlo do komplikacija u lječenju, za koje on nije odgovoran. Zar bi u tom slučaju Maškarin imao pravo na naknadu, hipotetski pišem samo npr. kad bi kod nazovimo Petra Perića došlo do poteškoća zbog eventalnih nepredvidvih okolnosti. Operacija je rizik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogrešno sam napisala krivica- željela sam reć kaznena odgovornost.

zašto čekaju odluku suda- zato što vrana vrani oči ne kopa, pa vidite da i nakon osuđujuće presude liječnice i med sestre i bezuvjetne kazne zatvora njihove komore još uvijek stoje iza njih.

naš najveći problem je što nema istinski neovisnog medicinskog vještačenja jer smo mala država i svak svakog pozna, a osobito u strukovnom krugu.

nakon ovakovih slučajeva prvi koji daju mišljenje su liječnici povjerenstva koje oformi komora, pa neće valjda reći da naš član je kriv-zdrastvo nam je i ovak u komi s parama kako bi tek bilo da oni odmah priznaju da su krivi i da ih svko ko je oštećen odmah tuži za naknadu štete-totalno bi krahirali-ovo čekanje odluke suda samo je kupovanje vremena.

treba razlikovat komplikaciju i liječničku pogrešku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa vidite da i nakon osuđujuće presude liječnice i med sestre i bezuvjetne kazne zatvora njihove komore još uvijek stoje iza njih.

 

ali iz nekih drugih razloga, nitko ne spori da je njihovo postupanje u strucnom smislu bilo ispravno...upravo zato sto nije bilo ispravnu su i osudjene.

 

btw, presuda je mozda osudjujuca, ali nije pravomocna sto jos uvijek predmnijeva da nisu krive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a vi znate iz kojih razloga će bit oslobođeni/osuđeni liječnici u slučaju maškarin?

mislim da je svaka daljnja diskusija o tome bezpredmetna dok ne stigne sudski pravorjek, a što se naknade štete tiče-predlažem vam da uzmete zoo ili knjigu vedriš klarić građansko pravo, te se podrobnije informirate na tu temu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi znate iz kojih razloga će bit oslobođeni/osuđeni liječnici u slučaju maškarin?

 

ne znaju niti mogu znati, ali znaju da u najmanju ruku nije uobicajeno da netko ode u bolnicu operirati slijepo crijevo, a izadje bez jedne noge.

 

sukladno tome, ovo nije sud pa da bi se do te mjere vrednovala u stvarnom svijetu pomalo precijenjena pretpostavka nevinosti, vec forum cije "odluke" za nikoga nisu obavezujuce i zato nema nikakve prepreke da ljudi nastave diskutirati bez obzira sto ti mislis kako je to "bespredmetno"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u svemu se slažem s vama, osim- to što ja mislim da je bespredmetno -je moje mišljenje, kao što je vaše mišljenje suprotno mojem, zato postoji legalis kako bi u našoj demokratskoj državi ljudi mogli izraziti svoje mišljenje. sukladno tome smatram da je totalno bez veze što kritizirate nečije mišljenje, a ne iznosite argumente i činjenice.

činjenica jest da nitko od nas nema spis predmeta pred sobom, pa sukladno tome niti ne znamo kojim dokazima raspolaže optužba, pa sukladno tome sve naše rasprave ostaju u sferi nagađanja, a time se pravnici ne bave jer nisu babe vračare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija