Jump to content

Hitno - obustava ovrhe i ponovno pokretanje


Bero83

Preporučene objave

Da na to sam mislio. A može li mi Fina ako primi opet to isto rješenje odmah zaplijeniti sredstva ili ima onaj neki rok od 30 ili 60 dana dok ne povuče novce? I dali ja osobno moram zatvoriti zaštićeni račun ili to ide automatizmom? Ako moram ja osobno mogu li ga ostaviti otvorenog još neko vrijeme?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, Borbena7 je napisao:

Postoji tumačenje Vrhovnog suda RH, prema kojem ponovna ovrha na novčanim sredstvima preko FINA-e, a temeljem iste ovršne isprave u ovakvim slučajevima nije dopuštena.

znaci ako je ovrha opcenito na imovini, i ako se ovrhovoditelj pokusava naplatiti preko FINA i FINA ga makne sa liste nakon 3 godine jer nije bila uplata prema njema u zadnjih 6 mjeseci, dali to znaci da on vise ne moze doci na FINU sa istim pravomocnim rjesenjem?

 

Jednom davno meni je banka dosla 2 puta za redom na FINU dok se nije naplatila. Prvi puta FINA je je maknula automatizmom nakon 3 godine jer nije bilo uplata zadnjih 6 mjeseci, pa su ponovno dosli na FINU sa ISTIM rjesenjem i naplatili se

kolika je zastara za pravomocno rjesenje uopce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 05. 2021. at 20:54, Anarhist1987 je napisao:

znaci ako je ovrha opcenito na imovini, i ako se ovrhovoditelj pokusava naplatiti preko FINA i FINA ga makne sa liste nakon 3 godine jer nije bila uplata prema njema u zadnjih 6 mjeseci, dali to znaci da on vise ne moze doci na FINU sa istim pravomocnim rjesenjem?

Da, ali s vremenom može tražiti preko suda promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Na 15. 05. 2021. at 20:54, Anarhist1987 je napisao:

Jednom davno meni je banka dosla 2 puta za redom na FINU dok se nije naplatila. Prvi puta FINA je je maknula automatizmom nakon 3 godine jer nije bilo uplata zadnjih 6 mjeseci, pa su ponovno dosli na FINU sa ISTIM rjesenjem i naplatili se

Da, probaju, pa ako prođe i ako se ovršenik ne žali.

Na 15. 05. 2021. at 20:54, Anarhist1987 je napisao:

kolika je zastara za pravomocno rjesenje uopce?

10. godina od pravomoćnosti, ako nije bilo prekida zastarnog roka.

Na 15. 05. 2021. at 20:33, Bero83 je napisao:

A može li mi Fina ako primi opet to isto rješenje odmah zaplijeniti sredstva ili ima onaj neki rok od 30 ili 60 dana dok ne povuče novce?

Plijene se odmah, a u korist ovrhovoditelja se prenose nakon 60. dana.

Na 15. 05. 2021. at 20:33, Bero83 je napisao:

dali ja osobno moram zatvoriti zaštićeni račun ili to ide automatizmom? Ako moram ja osobno mogu li ga ostaviti otvorenog još neko vrijeme?

Da, trebate osobno, jer postoji dok ne zatražite njegovo zatvaranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija