Jump to content

Stalni sezonac


suzy1

Preporučene objave

Nakon proteka vremena na koji je ugovor o radu zaključen sa radnikom za stalne sezonske poslove, nastavlja se obveza poslodavca u smislu da prijavi radnika na produženo mirovinsko osiguranje, te je on dužan u određenom roku koji je već predviđen ugovorom o radu, ponudit radniku novi ugovor o radu za stalne sezonske poslove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Nakon proteka vremena na koji je ugovor o radu zaključen sa radnikom za stalne sezonske poslove, nastavlja se obveza poslodavca u smislu da prijavi radnika na produženo mirovinsko osiguranje, te je on dužan u određenom roku koji je već predviđen ugovorom o radu, ponudit radniku novi ugovor o radu za stalne sezonske poslove.

Hvala na odgovoru, sve navedeno mi je jasno. Konkretno me zanima ima li stalni sezonac prioritet pri zapošljavanju nad drugim osobama ( koje su do tog trenutka bile nezaposlene, odnosno na zavodu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda Vam nije jasan moj odgovor. Poslodavac ima ugovornu obvezu prema ovom radniku, te može imati posljedice ako ne ispuni svoju obvezu i ne ponudi radniku novi ugovor o radu za stalne sezonske poslove u roku koji je već predviđen ugovorom. Dok s druge strane, poslodavac nema nikakvih ugovornih obveza prema radnicima koji se vode kao nezaposleni, te oni nemaju prednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, Borbena7 je napisao:

Onda Vam nije jasan moj odgovor. Poslodavac ima ugovornu obvezu prema ovom radniku, te može imati posljedice ako ne ispuni svoju obvezu i ne ponudi radniku novi ugovor o radu za stalne sezonske poslove u roku koji je već predviđen ugovorom. Dok s druge strane, poslodavac nema nikakvih ugovornih obveza prema radnicima koji se vode kao nezaposleni, te oni nemaju prednost.

Hvala Vam na odgovoru, postavila sam pitanje jer su stalni sezonci radili do kraja listopada 2019. U sezoni 2020. nisu zaposleni zbog mjera covid 19 i kraće sezone te im je produžen status stalnih sezonaca do sezone 2021., dok su na tri mjeseca ugovor na određeno u 2020. potpisali do tada nezaposleni radnici. Početkom sezone 2021. ponovno se zapošljavaju nezaposleni radnici na određeno dok je nepoznato hoće li i kada poslodavac zaposliti stalne sezonce. Ako sam dobro razumjela Vaš odgovor poslodavac je dužan zaposliti i stalne sezonce kako ne bi imao posljedice zbog ne ispunjavanja obveza ugovora sa stalnim sezoncima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija