Jump to content

Ovrha + redovna alimentacija


zozok555

Preporučene objave

Zamolio bih Vas za odogovor a vezano za slijedece. 

Zaposlen sam i mjesecna netto primanja iznose cca 10000-13000 hrk.

Kako mi se na placi provodi ovrha za kredit sve iznad cca 4400 hrk sto mi se isplacuje na zasticeni racun "ide" na ovrhu. Uz tu ovrhu placam redovnu alimentaciju u iznosu od 3500 hrk za dvoje djece sto znaci da meni za zivot ostaje 900 hrk mjesecno jer alimentaciju placam od place koja je izuzeta od ovrhe. Postoji li nacin da mi se alimentacija u iznosu od 3500 hrk prvo naplati od iznosa koji nije zasticen a ostatak uplati na kredit a ne kako sam naveo prvo. Molima Vas za savjet. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Pa dug bi trebali napraviti da Vas ona može ovršiti i da opravdano može tražiti od suda da se i buduće tražbine na ime alimentacije prisilno naplaćuju i tako sve dok god za to postoje zakonski uvjeti ili do njenog povlačenja ovršnog prijedloga.

Znaci trebao bi prestat placat alimentaciju koja je sporazumno dogovorena na sudu po Vasem odgovoru. To jednostavno ne zelim uskracivati prvenstveno djeci. Jel moze majka podnjeti tuzbu za provodjenje ovrhe obzirom da nema duga( da obavijesti odvjetnika da se aktivira ovrha jer ne prima alimentaciju) a ustvari redovno se placa s moje strane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, zozok555 je napisao:

trebam prestat placat alimentaciju kako bi nastao dug za cca 6 mjeseci

Ne bih znala odakle Vam ovaj rok od 6. mjeseci?

Također, trebate znati da s druge strane imate banku koja će provjeriti razloge koji su doveli do promjene u postupanju pri prisilnoj naplati. I ne vjerujem da će se odvjetnik upuštati u pokretanje izmišljenog ovršnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , zozok555 je napisao:

Znaci trebao bi prestat placat alimentaciju koja je sporazumno dogovorena na sudu po Vasem odgovoru. To jednostavno ne zelim uskracivati prvenstveno djeci. 

Ako bi išli u ovakav postupak da vas majka ovršuje, vjerovatno bi to bilo u dogovoru sa njom.
Za to vrijeme vi možete majci isplaćivati alimentaciju na ruke uz njen potpis primitka a da vam,kao što se rekli, djeca ne budu uskraćena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija