Jump to content

Presuda-bračna stečevina


jasna13

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon parnice podjele bračne stečevine dobila sam presudu da je stan u suvlasničkom dijelu od 2/5 predstavlja moju bračnu stečevinu.

Dalje se navodi da se ovlašćujem da se upišem kao suvlasnica 1/5 suvlasničkog dijela.

Je li to pogreska suda i mogu li na osnovu toga  pozivati na bitnu povredu odredaba parničnog postupka da je izreka presude nerazumljiva i proturječna.?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema navedenom radi se o očitoj omašci prilikom pisanja razlomaka.  Možete tražiti ispravak temeljem čl. 342. st. 1. Zakona o parničnom postupku, na način da predložite sud da ispravi presudu, pa da se umjesto "1/5" naznači "2/5", odnosno da se podnesak podredno ima smatrati žalbom, ukoliko sud ne usvoji prijedlog za ispravkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , jasna13 je napisao:

suvlasničkom dijelu 2/5 predstavlja stečevinu moju i bivšeg supruga na jednake djelove

Dakle, bivši suprug i vi imate zajedno 2/5-ine, pa bi glede jednakih dijelova svakom od vas pripadala po 1/5-ina.

p. s. Upravo iz ovog razloga sam tražio da postavite izreku presude, to stoga što ste u prvom javljanju napisali;

Na 06. 06. 2021. at 21:33, jasna13 je napisao:

stan u suvlasničkom dijelu od 2/5 predstavlja moju bračnu stečevinu.

Međutim, prepisom izreke;

 

prije 7 sati , jasna13 je napisao:

suvlasničkom dijelu 2/5 predstavlja stečevinu moju i bivšeg supruga na jednake djelove

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, jasna13 je napisao:

Recite mi još ovo-zašto petina? Je li to ma račun 5 članova kućanstva?

Vidite, zbir svih suvlasničkih dijelova daje jedno cijelo (1).

U vašem konkretnom postupku utvrđeno je da u pogledu cijele nekretnine 40% otpada na bračnu stečevinu, e sad tih 40% treba pretvoriti u razlomak na način da zbir svih suvlasničkih dijelova kako je več rečeno daju 1. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija