Jump to content

Psi na plažama


Damiroquai

Preporučene objave

Citajuci ove, trenutacno aktualne, clanke o pomorskom dobru, koncesijama, koncesijskim odobrenjima i slicno, zapitao sam se gdje je tocno definirano sta je plaza za pse a sta nije? Mislim po clancima se katkad vidi; znak je tamo, ok, ali gdje je napisano da znak smije biti tamo? Tko to odlucuje, mora li biti napisana neka "Odluka" o tome vidljiva u NN ili slicno?

Bio sam pronasao jednu odluku koja definira da psi ne smiju na uredjene plaze i na prirodne plaze. Onda malo kopam sta je to uredjena plaza pa pise, "Uredena plaža je s morem neposredno povezani uređeni kopneni prostor sa sanitarnim uređajima, tuševima i kabinama, ograđen s morske strane, koji je pristupačan svima pod jednakim uvjetima." - NN50/95. Znaci li to da onda sve plaze bez "ograde na strani mora" nisu niti uredjene niti prirodne pa ne ulaze u tu odluku koja kaze da psi ne smiju tu. Kako i tko to uopce definira? Razumijem da ako uletim u Valamar ili Zaton koji placaju koncesiju da sam u biti na njihovom pa ne smijem nista, ali ako recimo odem sa psom na neku plazu u Pulu ili bilo gdje, gdje mogu naci tocno definirano tko brani i na temelju cega brani? U Puli mogu pronaci na koje plaze je dopusteno a onda me opet zanima koje ostale (bas definirane) plaze postoje i gdje je popis tih plaza da bas jesu plaze. Te opet, kako tu ulazi ovo uredjena/neuredjena. 

Sabunike (Privlaka), znak za zabranu. Na temelju cega? Nema ograde na strani mora, da li je to onda uopce plaza ili samo random dio obale?

Pretpostavljam da sami znak nije dovoljan dokaz da psi ne smiju na plazu. 

Hvala!

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Psi na plažama
Na 25. 06. 2021. at 9:21, Damiroquai je napisao:

ali ako recimo odem sa psom na neku plazu u Pulu ili bilo gdje, gdje mogu naci tocno definirano tko brani i na temelju cega brani?

Takve se odluke donose na nivou grada.

Evo za primjer:

ODLUKA
O UVJETIMA I NAČINU DRŽANJA KUĆNIH LJUBIMACA, NAČINU KONTROLE
NJIHOVA RAZMNOŽAVANJA, UVJETIMA I NAČINU DRŽANJA VEZANIH PASA TE
NAČINU POSTUPANJA S NAPUŠTENIM I IZGUBLJENIM ŽIVOTINJAMA
("Službene novine Primorsko-goranske županije" broj 44/09 i "Službene novine Grada
Rijeke" broj 4/14)

Članak 9.
Zbog zdravstvenih, higijenskih i drugih razloga zabranjeno je uvođenje kućnog
ljubimca u
građevine javne namjene (zdravstvene, prosvjetne, vjerske, kulturne, sportske i
druge objekte javne namjene), u trgovine, na groblja, tržnice, uređena dječja igrališta,
sportske i rekreacijske terene, sajmove i javne skupove, plaže, kupališta i slično.
Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, dozvoljeno je dovođenje psa na plaže i
kupališta namijenjene isključivo za pse.

http://www.sn.pgz.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija