Jump to content

Zarada nezaposlene osobe na internetu i porez


Reena

Preporučene objave

Bok, ne znam da li pišem u pravom forumu, ali trebam savjet. 

Naime, prodajem ručno napravljene sitnice preko interneta i dobivam redovne uplate preko PayPal-a. Mjesečno zarada može doći i do 1000€. Sav novac postepeno prebacujem na svoj devizni račun. 

Pošto se ovim želim trajno baviti, a potpuno se ne razumijem u poreze i pravo, možete li mi reći da li mogu upasti u nekakav problem sa poreznom? Nezaposlena sam osoba. 

I što bi trebao biti moj sljedeći korak, otvoriti obrt? 

Kada bih trebala prijaviti dobit od ove godine? Tek sljedeće godine? Koliki bi taj porez bio uopće? 

Hvala unaprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor : Mogli bi imati problem, jer to je skoro 100.000.Kn,  neoporezovane zarade.
Savjet : Otvorite Paušalni Obrt  (prije sam svima savjetovao - bježite od Obrta ,ali kako se sve izmijenilo, savjetujem paušalni Obrt ) raspitajte se malo u Turističkoj zajednici, vjerujem da bi to moglo proći kao izrada Suvenira, možda i neki poticaj uspijete dobiti sa burze kao - samozapošljavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Reena je napisao:

Hvala na odgovoru. 

Možete li mi reći do kojeg iznosa ne bih imala problema? 

Odgovor : To je diskutabilno pitanje, jer vi trenutno nemate problem sa poreznom, jer ne znaju, da to radite.
Išlo bi na oporezivanje, sve preko minimalne - neto plaće x x12 mj.
Vi ste već sad u debelom prekršaju, - pitajte nekog knjigovođu, kolika su mjesečna, razna davanja,
na 7.500.kn -
Savjet : Regulišite to što prije, jer bi mogli upasti u probleme,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija