Jump to content

Parcelaciaj zemljišta


leks

Preporučene objave

Od kud da počnem?

Zemljište ima 13 vlasnika, a za njih 8-9 ne postoje. Kad se na vlasničkom listu zbroje svi oni razlomci koji pokazuju kome pripada koliki dio zemljišta ne dobije se broj 1, znači jednostavno se komad zemlje negdje zagubio.

Geodet je napravio prije par godina elaborat o parceliranju i ja ću sad probat s tim na sud tak da se to provede u gruntovnici. Nisam pravnik, pa će me sutkinja samljet kad me vidi s takvim papirima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

1.Parcelaciom zemljišta, u navedenom slučaju, ništa se ne mijenja u pogledu suvlasništva. Naime, ako postoji 13 suvlasnika i osnovna paecela parcela se cijepa na 13 dijelova nastaje 13 katastarskih čestica na kojiama su još svi suvlasnici. Tek kada se suvlasnici dogovore, ili to putem suda riješe, svaki od njih postaje vlasnik jedne od čestica.

2.Drugo je pitanje provedba parcelacionog elaborata u zemljišnim knjigama.

3.Molio bih da objavite kako ste prošli na sudu, a po potrebi da mi se javite da osobno vidim vaš slučaj.

4.Protivnik se može najbolje pobijediti samo na kondiciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao sam papire i napisao neku "tužbu" i dobio rješenje da se tužba odbacuje ako u roku od 15 dana ne napišem novu (sa svim podacima koji trebaju bit u tužbi). Čak su mi i u rješenju preporučili da si nađem odvjetnika.

 

Na kraju sam dao te papire odvjetnici i sad ona to ganja. Ali morao sam se potruditi da sam nađem suvlasnike koji su još živi ili barem po jednog nasljednika od onih preminulih. Dvoje ih se pojavilo na sudu, svi osim jednog su uredno primili sudski poziv. Rasprava se odgađa zbog tog jednog, ali sam na vrijeme nabavio novu adresu i sad čekam poziv. Zanimljivo je da su neki suvlasnici prodali svoju zemlju drugim suvlasnicima prije 50-tak godina, naravno bez ikakvih ugovora i to nije provedeno u gruntovnici. U tom selu sa većinom zemljišta postoje takvi problemi.

 

Parcela se ne dijeli na 13 dijelova, nego na 2, meni moj, a ostalima ostalo. Zanimljivo je da mi suvlasnici uopće ne stvaraju nikakve probleme nego se slažu s tim i čak mi pomažu da nađem one za koje nisam znao gdje su.

 

Predmet se vodi na sudu u Samoboru, pa bi to trebalo bit brzo riješeno, možda za mjesec-dva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim malo dodatnih obrazloz^enja:

a) Da postoji neka minimalna povrs^ina koliko mora da bude deo koji se odcepljuje. Neki ljudi spominju min 200 m2 neki c^ak 300 m2?

b) Da li dio koji ostaje mora da bude potpuno kompaktan ili moze da bude malo i cik-cak ?

c) Koja pravila vaz^e za stambeni objekat koji lez^i na parceli koja se odvaja od ostalog dijela?

d) Da li se parcelacioni elaborat mora praviti uz saglasnost svih suvlasnika? To bi bila pat pozicija..

 

Hvala hvala puno na svakom sugestiji. Bok...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija