Jump to content

Pomoć oko odvjetnika


Ana_grtic

Preporučene objave

Pozdrav, 

Imam par pitanja pa se nadam da cete mi moc pomoci

Dobila sam odvjetnika po službenoj dužnosti, radi se o ne placanju alimentacije od strane bivšeg muža.

Sve dokumente sam predala odvjetniku i opunomocila ga. 

Nakon 3 mjeseca on jos nista nije zapoceo, ne javlja se na telefon eventualno posalje SMS da nije u uredu ali i to je to.

Kontaktirala sam ga svaki tjedan na šta se on oglušivao, i sad nakon 3 mjeseca ispada da se ništa nije pokrenilo ( trebalo je otići na finu i sjest na racun bivsem muzu )

Šta da radim? Mogu li poslat tuzbu HOK-u, da trazim drugog odvjetnika... molim vas neki savjet jer cu skroz skreniti sa pameti.

Hvala svima i lijep pozdrav

Ana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Punomoćnu presudu za razvod braka i kaznenu prijavu za ne placanje alimentacije . Trenutno sam kod familije u Splitu ali cim dodjem kuci cu pogledati šta sve tocno imam.

Cijeli proces oko rastave i alimentacije traje oko 5 godina. Kaznena bi trebala uskoro nastupiti ( ako u roku  od godine dana ne podmiri zaostatke i ne pocne placat alimentaciju dobiva 4 mjeseca zatvora, a ta godina je skoro prosla s tim da nista nije uplaceno ).

Nadam se da mi možete pomoci sa nekakvim savjetom jer ovako to ide u nedogled.

Puno vam hvala na odgovoru.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravila sam napisati da sam zajedno sa odvjetnikom prošla sve papire, trebalo mu je još par podataka koje sam mu odmah ustupila i rečeno mi je za par dana on papire nosi na ( nemojte me hvatat za rijec ) ili europski sud ili finu. Od tad 3 mjeseca nista nije predato ili zapoceto.

Bezbroj puta sam ga zvala i slala poruke na šta se on oglusava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li otac živi u inozemstvu?

Moguće je da je odvjetnik poduzeo potrebne radnje, ali postoje rokovi koji moraju proteći da bi rezultat bio vidljiv. Npr. ako je pokrenuo ovrhu preko FINA-e, tada mora proći 60 dana od podnošenja Zahtjeva za izravnu naplatu, jer je to zakonski propisani rok sukladno čl. 209. st. 7. Ovršnog zakona u kojemu ovršenik može koristiti raspoloživa pravna sredstva radi osporavanja tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija