Jump to content

upis staža za dijete rođeno 2006.


tealov

Preporučene objave

Poštovana tea,

prilikom podnošenja zahtjeva za priznavanje prava na neku od mirovina, prilažete Izvod iz matice rođenih ili Rodni list. Nakon toga vam prilikom izračuna iznosa mirovine pridodaju taj staž od pola godine za svako dijete na vaš stvarni mirovinski staž.

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prof, hvala na odgovoru, znam za ovo što ste naveli, daleko sam ja još od mirovine. Mene zanima mogu li, i kako, sada tražiti da mi u staž upišu tu jednu godinu, kao što sam dobila za prvo dijete. Ovo drugo dijete je rođeno 2006., a u radnom odnosu nisam bila od svibnja 2005. do rujna 2008. Imam li uopće pravo na upis te jedne godine?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Na 06. 08. 2021. at 22:56, tealov je napisao:

prof, hvala na odgovoru, znam za ovo što ste naveli, daleko sam ja još od mirovine. Mene zanima mogu li, i kako, sada tražiti da mi u staž upišu tu jednu godinu, kao što sam dobila za prvo dijete. Ovo drugo dijete je rođeno 2006., a u radnom odnosu nisam bila od svibnja 2005. do rujna 2008. Imam li uopće pravo na upis te jedne godine?

Lp

Mislim da se u pitanju i odgovoru ne spominje istih godinu dana.

Ako sam dobro shvatio vi niste vise bili u vrijeme rodjenja djeteta u radnom odnosu ili...

Clanak 14 ZOMO-a, citiram:

Članak 14.

(1) Na osobni zahtjev obvezno je osiguran roditelj koji obavlja roditeljske dužnosti u prvoj godini života djeteta, a nije obvezno osiguran po drugoj osnovi, ako je dijete hrvatski državljanin i ako roditelj i dijete imaju prebivalište u Republici Hrvatskoj. Rođenjem sljedećeg djeteta, prije navršene prve godine života prethodnog djeteta, prestaje pravo na obvezno osiguranje po prethodno rođenom djetetu.

(2) Ako oba roditelja obavljaju roditeljske dužnosti prema djetetu, a nisu osigurani po drugoj osnovi, obvezno se osigurava majka djeteta, ako se roditelji drukčije ne dogovore.

 

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija