Jump to content

Ilegalna izgradnja dvora u prizemlju zgrade


DenisV

Preporučene objave

stanari u prizemlju su ogradili dio javne površine kako bi dobili dvor i stavili nadstrešnice koje se naslanjaju na fasadu, ok to je bilo tamo prije 40-50g i tako stoji do dan danas, i naravno sve je to bez ikakvih dozvola, na svoju ruku. kako iduće godine planiramo raditi izolaciju fasade sada te ograde i nadstrešnice bi trebalo uklonit, pa me zanima s obzirom da oni to nesmetano koriste već toliko godina da li grad, koji je vlasnik te parcele koju oni koriste, im može dati kakvu dozvolu za nastavak korištenja na taj način kako bi postalo legalno (iako ako to nije napravljeno kada se zgrada gradila je li to sada moguće da tako ostane, s obzirom da rub zgrade se dijeli sa javnom česticom treba li biti kakav razmak između te dvije čestice prije nego bi se moglo išta raditi) ili bi trebali ukloniti to kad bi se prijavilo s obzirom da bi se radila fasada kako sam i rekao? naravno pitat ću i grad ovo ali me zanima je li tko imao ovakvu situaciju

i ono najvažnije, koriste te dvorove cca 10m2 a ne plaćaju cijenu kvadrature istih u pričuvu jer nisu njihovi, sad ili bi grad trebao dati njima taj dio zemljišta na račun dosjelosti pa da se pripoji kvadraturi stana i samim time plaćaju veću pričuvu ili da se ukloni sve, ima li treća opcija, da im grad samo da dozvolu za korištenje pa u neku ruku bude legalno, je li to pravno moguće, s time da bi onda grad trebao biti odgovoran za sve šta se radi u tom dvoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

kako sam čuo u zadru/šibeniku su bile ovakve situacije gdje je dosta suvlasnika u prizemljima stambenih zgrada opasalo i ogradilo dio gradskih zemljišta i sebi napravili dvorove, i kako mi je rečeno tamo su sve situacije s tim problemom riješili tako da je grad prodao suvlasnicima te dijelove zemljišta i sada je to u privatnom vlasništvu, a tako bi sada trebao krenuti i split, kod njih ima takvih slučajeva na stotine, tako sam čuo

samo ne znam je li se nudi otkup svim suvlasnicima stambene zgrade ili samo onima u prizemlju koji su to i opasali, pretpostavljam da bi to trebalo ići javnim natječajem?

a te nadstrešnice i ograde koje bi trebalo micati zbog postavljanja skela i fasade to bi naravno trebali ti stanari o svom trošku ali s obzirom ako to nije još uvijek riješeno pravno da je njihovo vlasništvo ne bi smjeli ništa raditi ako je na gradskom zemljištu, ili bi to trebalo kontaktirati grad da uklone te ograde jer je to na njihovom zemljištu pa neka oni to onda naplate tim stanarima u prizemlju što su to bespravno napravili, tako nešto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija