Jump to content

Ne želim više plaćati kredit za kuću


burki69

Preporučene objave

Dobar dan

Imam jedno pitanje i molio bih za pomoc.

naime moj otac je uzeo kredit za kucu jos 2008. godine na 30 godina . Placao je redovno sve do sada i od jednom odlucio nas je napustiti i pronasao novu zenu. pokrenuo je postupak rastave i zeli cim prije se rastati i reko je da ne zeli vise kucu niti nista njemu vise ne treba.VISE NE ZELI placati kredit za kucu. Kuca glasi na njega i nema jamca. Reko je da ga bas briga ako zavrsimo svi mi ostali na ulici. Ja moja sestra mama i baka zivimo u toj kuci, a on je ostisao svojoj novoj “ljubavi” napustivsi nas i ne placajuci vise kredit. Majka i baka ne spavaju mirno vec mjesecima jer ne znamo hocemo li zavrsiti na cesti ili ne.

otac zivi u njemackoj i radi tamo i svaki vikend dolazi u HR na stan k svojoj novoj ljubavnici.
Moje pitanje:

sto ce se sada desiti?

da li ce doci i izbaciti nas iz kuce?

da li ce njega teretiti i sjesti mu na racun jer on jedostavno, ne da ne moze, nego ne zeli placati kredit u nadi da ce banka samo tako uzeti kucu?

moze neki savjeti  sto nam je ciniti i odgovori na postavljena pitanja

hvala:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ne želim više plaćati kredit za kuću

Da li znate da li banka ima upisanu hipoteku na kuću?

Pretpostavljam da je tako i da slijedi raskid ugovora o kreditu, te pokušaj naplate ukupnog duga od ovršenika. To je ovdje on, ali predmet ovrhe bi bila kuća.

Od čega se Vi financirate? Vi i sestra ispunjavate uvjete za alimentaciju? Baka je majčina majka ili njegova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru!

Kuca je pod hipotekom da.

sestra zivi u hr i ide na faks, ja zivim u njemackoj i idem na faks

Baka je njegova majka o kojoj se on duzan zakonski brinut do smrti, ali ju je takoder napustio.

kuca, tj zemljiste kompletno nije skroz njegovo. Dvoriste je raspodijeljeno na njegov dio(sama kuca) i na dio njegove sestre , moje tete( njezin dio je dvoriste).

takvu raspodijelu su mu ostavili njegovi roditelji , moja baka i djed koji je pokojni. isto tako njegovi roditelji su mu prepisali/predali zemlju tako da on moze da izgradi kucu u suprotnom ne bih mogao. 
eh sad ako baka moze tipa prepisati  na nekog drugog taj njezin dio jer kao sto rekoh mislim da i ona ima neka prava ili barem uciniti nesto da malo zakomplicira stvari.

jer zapravo to i njemu ide u prilog, ako se napravi ovrha nad kucom, mi svi ostali cemo na ulicu...

Jos jedna stvar

on je ozenjen mojoj mamom 22. godine i sad ju zeli jedostavno izbaciti iz kuce ne dajuci joj nikakva prava niti ju isplatiti. A u braku koliko ja znam sve se dijeli po pola.
ali to sigurno nece sud tako odrediti, ona ce barem po mom misljenju dobiti jednu dosta veliku isplatu. Tim novcem bi mama  kupila negdje drugdje kucu gdje bi mi svi ostali mogli zivjeti, a on nek se nosi gdje hoce i zna.

imate li iskustva isto tako sa rastavom i podijelom imovine?

hvala:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , burki69 je napisao:

sestra zivi u hr i ide na faks, ja zivim u njemackoj i idem na faks

Koliko imate godina Vi i sestra?

prije 13 sati , burki69 je napisao:

Baka je njegova majka o kojoj se on duzan zakonski brinut do smrti, ali ju je takoder napustio.

Ima li baka kakva svoja primanja? I ima li majka primanja?

prije 13 sati , burki69 je napisao:

Kuca je pod hipotekom da.

U zk treba provjeriti što je točno pod hipotekom i da li je već pokrenut i zabilježen ovršni postupak u zk?

prije 13 sati , burki69 je napisao:

eh sad ako baka moze tipa prepisati  na nekog drugog taj njezin dio jer kao sto rekoh mislim da i ona ima neka prava ili barem uciniti nesto da malo zakomplicira stvari.

Ako je već darovala njemu i ako je na taj dio banka upisala založno pravo, tada baka tu više ništa ne može napraviti.

prije 13 sati , burki69 je napisao:

on je ozenjen mojoj mamom 22. godine i sad ju zeli jedostavno izbaciti iz kuce ne dajuci joj nikakva prava niti ju isplatiti. A u braku koliko ja znam sve se dijeli po pola.

Koliko sam shvatila ne bi je on izbacio već čeka da to napravi banka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja 21 sestra 19.

baka ima penziju svoju koju je naslijedila od svog muza, moga djeda nekih 320€

mama je u invalidskoj penziji od 2011(nekih 200€). Desna ruka, tj rame joj nije u funkcionalnosti i ne moze/smije da radi. Premda ju otac moj tjera da ide na poso i da placa kredit lol...

Pod hipotekom je samo kuca(od mog oca) a dvoriste(koje je od moje tete nije pod hipotekom) uglavnom kuca je od banke toliko dugo dok se u potpunosti ne isplati.

Ovako stoje stvari, njega boli dzon vise za nas za kucu za imanje i z sve. Zato i ne zeli placati vise kucu jer kako on to kaze njemu to vise ne treba. Dobro Ste shvatili. To bi njemu najbolje pasalo. Da banka uzme kucu, izbaci nas na ulicu ali i samim time i svoju zenu izbaci.

ali pitam ja Vas posto je moja mama tu vec 22 godine i brinula se o nama i vodila nas doktoru i apsolutno sve dala sto ima da zivimo normalno, jer moj otac je sofer i nikada ga nije ni bilo doma(govorim o tjednima i tjednima), ne moze biti da ona otide iz te kuce a da joj se ne isplati, po mojoj procijeni bar 30-40 000€. Moj otac je uvijek radio na svoju ruku, kupovao aute i sve , a nikad nije pitao majku ni za sto. Kao sto rekoh, sve bi trebalo ici po pola pa tako i jedan dio kuce zasigurno.

ili? Znate li ista vise o tome? 
hvala:)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, burki69 je napisao:

Ja 21 sestra 19.

Oboje bi mogli tražiti uzdržavanje, jer se još uvijek školujete.

prije 2 minuta, burki69 je napisao:

mama je u invalidskoj penziji od 2011(nekih 200€). Desna ruka, tj rame joj nije u funkcionalnosti i ne moze/smije da radi. Premda ju otac moj tjera da ide na poso i da placa kredit lol...

I mama bi mogla tražiti od njega uzdržavanje.

prije 2 minuta, burki69 je napisao:

uglavnom kuca je od banke toliko dugo dok se u potpunosti ne isplati.

Problem je što njima ne treba kuća već novci.

prije 3 minuta, burki69 je napisao:

ne moze biti da ona otide iz te kuce a da joj se ne isplati, po mojoj procijeni bar 30-40 000€.

A ovdje je problem što kuća nije u cijelosti otplaćena. Da se sada kuća proda i da se iz dobivenog iznosa prvo namiri banka, tek nakon toga bi dolazila u obzir opcija da iz preostalog dijela novca, otac isplati majku. A veliko je pitanje, da li bi po namirenju banke što preostalo. Sorry.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija