Jump to content

Nova dražba iako je na prethodnoj ovrsi nekretnina prodana


Branka10

Preporučene objave

U ZK ulošku piše vlasnik nekretnine MM vlasnički dio 1/1 zatim  pod 1.1. Preneseni vlasnici 1.2 zabilježba, dosuda, rješenje o dosudi općinskog suda u XY POSL. BR. OVRHE 010101 od dana 16.07.2018. prodane nekretnine ponuditelju S.P. pa adresa i OIB ponuditelja. Pod 1.3 piše Zaprimljeno 16.04. 2019. pod brojem xyxy brisanje zabilježbe, dosuda, zaključak općinskog suda u XY POSL. BR. OVR-010101 od dana 12.03.2019.

Predmetna nekretnina je ponovno dana na dražbu ove 2021 godine, očito je moguće da sud poništi kupnju ovršene nekretnine putem dražbe. U kojim slučajevima se poništava kupnja ovršene nekretnine? Čovjek je očito dobio na dražbi i platio nekretninu čim su ga uveli u ZK uložak. O čemu se ovdje radi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da je teško komentirati jer je ovaj slučaj vrlo neuobičajan. Gore sam prepisala najbitniji dio ZK uloška, ustvari i nema ništa drugo bitno. Mene je  zanimalo u kojim slučajevima općinski sud može pobiti vlastitu odluku o prodaji nekretnine devet mjeseci nakon što ju je prodao. U zakonu takav slučaj nisam uspjela naći ako sam dobro gledala . Trebalo bi vjerojatno doći do spisa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Branka10 je napisao:

 Gore sam prepisala najbitniji dio ZK uloška, ustvari i nema ništa drugo bitno.

Ovisi da li znate pretraživati zemljišne knjige. Pomoću tih zabilježbi tj. njihovih poslovnih brojeva se može dalje istraživati povijesni tijek događanja.

prije 1 sat, Branka10 je napisao:

Mene je  zanimalo u kojim slučajevima općinski sud može pobiti vlastitu odluku o prodaji nekretnine devet mjeseci nakon što ju je prodao.

Ne može Općinski sud ˝pobijati˝ svoju odluku tj. ponovno odlučivati o istoj stvari o kojoj je već donio odluku.

prije 1 sat, Branka10 je napisao:

U zakonu takav slučaj nisam uspjela naći ako sam dobro gledala .

Ne mogu zakoni sadržavati ovakve slučajeve, da je tako zakoni bi imali na tisuće stranica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija