Jump to content

Dragi ljudi pomozite


anonimno

Preporučene objave

Dragi ljudi pomozite!

Ovako: rodjena sam van Hrvatske, na jednom od "tla" bivse Juge. Prije 20 godina moji su se rastali (tad sam imala 10), tata je pitao mamu za skrbnistvo mene i sestre, ona je odbila, pa je on otisao iz stana i prepisao stan na mamino ime. Nakon 10 god. ona je taj stan prodala i ona i ja smo doselile u Hrvatsku. Taj novac nije bio dovoljan za kupnju stana u Hrvatskoj, pa je ona podigla kredit da doplati za novi stan. U medjuvremenu je taj kredit otplatila. Sestra je ostala s tatom u rodnom gradu i udala se tamo (svi smo Hrvati, no to mislim da sad nije bitno). Majka je u Hrvatskoj pocela dobro zaradjivati, te je sestri u jednom momentu dala 25.000 EU da si sestra kupi stan u rodnom gradu. O tome ne postoji nikakav pisani dokaz. Meni je svo vrijeme govorila da i meni namjenjuje dati isti iznos i da mi uplacuje stambenu stednju.

Kad je proslo 5 godina i kad je stambena stednja trebala "profunkcionirati", otkrila sam da nema nikakve stambene stednje i da sam ostala "kratkih rukava". Sad je mamina prica da je mene iskolovala (zavrsila sam faks) i da je to ista vrijednost kao sto je dala sestri (?!?!? ukratko-velika laz).

Mama je zivjela sama od rastave, a sad je upoznala covjeka njenih godina, koji iz prvog braka ima 4 punoljetne djece i oni ce se vjencati nakon samo 2 mjeseca poznanstva. Nisam ga upoznala, on vidno izbjegava susret i upoznavanje. Njena trenutna imovina je dvosobni stan u Zagrebu, auto i velika kuca u rodnom gradu. Rekla mi je da se "jako vole" a dogovorili su se da ce prodati i njenu rodnu kucu i ovaj stan u Zagrebu, pa ce onda "neznam ni ja sta". Moje pitanje je: imam li ja bilo kakva prava potrazivanja (tata mi je rekao da je trecina stana koju je prepustio majci moja, trecina sestrina, trecina mamina) za mamaina zivota, tj. dok joj ovaj tip ne isisa svu imovinu? Molila sam ju da sastave predbracni ugovor, da bi ona osigurala svoju imovinu, no ona je odbila, kao da joj je draze da ju ovaj iskoristi nego da meni ista da. Inace mi nije naklonjena, a ja zivim skromno s muzem i bebom u Hrvatskoj. Zato vas molim da mi pomognete i kazete imam li ja kakva prava ako bih isla ovim pravnim, "nemilim" putem ?

MOLIM VAS, OPROSTITE NA DUGOM MAILU!!! ali nadam se da me razumijete i da cete mi pomoci neutjesna sam (ali ja ipak imam bebicu u busi :))!).

pozdrav!

tuzna ali sretna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša majka može svojom imovinom raspolagati za života kako je volja, jer je vlasništvo jedno apsolutno pravo. Za slučaj smrti također može skoro neograničeno rasplagati, ukoliko time ne vrijueđa nužne dijelove nasljednika.

Ja bih vam preporučila, pokušajte majci predložiti sklapanje ugovora o doživotnom uzdržavanja. Tako će stan sigurno ostati vama nakon njene smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija