Jump to content

isplata vjerovnika


robertino27

Preporučene objave

Mene zanima ovakva situacija

 

Ako prema vjerovniku A imam dug 100 (ima jamce) prema vjerovniku B 50 (nema jamce) (nije važno da li je kn/eur, stotina/tisuća...)

Ako sam ja platio A npr 40 a B 15 te neka je vrijednost imovine 30

Da li sam ja, ako sam platio 55, dužan još plaćati prema ZoN čl 139.

 

Također, ako kod A odnosno B, imam osim kredita i kreditne kartice, tekući račun, bilo koji dug, da li se to računa kao sva njegova potraživanja ili samo npr. kredit 

 

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, robertino27 je napisao:

Da li sam ja, ako sam platio 55, dužan još plaćati prema ZoN čl 139.

Niste, ali oni Vas mogu pokušati ovršiti, te ćete ovo što navodite u upitu po uloženoj žalbi/prigovoru morati dokazati u parnici.

prije 59 minuta, robertino27 je napisao:

Također, ako kod A odnosno B, imam osim kredita i kreditne kartice, tekući račun, bilo koji dug, da li se to računa kao sva njegova potraživanja ili samo npr. kredit 

Da, to su sva njihova potraživanja (koja za ovaj dio nisu dospjela na naplatu), ali za ta potraživanja ne odgovarate do visine utvrđene čl. 139. st. 3. ZN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 07. 10. 2021. at 11:07, Borbena7 je napisao:

Niste, ali oni Vas mogu pokušati ovršiti, te ćete ovo što navodite u upitu po uloženoj žalbi/prigovoru morati dokazati u parnici.

Da, to su sva njihova potraživanja (koja za ovaj dio nisu dospjela na naplatu), ali za ta potraživanja ne odgovarate do visine utvrđene čl. 139. st. 3. ZN.

Hvala na odgovoru

Znam to, jedan ima jamce i instrumente osiguranja a drugi nema 

 

Na 07. 10. 2021. at 11:07, Borbena7 je napisao:

Da, to su sva njihova potraživanja (koja za ovaj dio nisu dospjela na naplatu), ali za ta potraživanja ne odgovarate do visine utvrđene čl. 139. st. 3. ZN.

Oprostite ponovno čitam šta ste mi napisali 

Da, sve je ostalo plaćeno i kartice i dio minusa po tekućem, tako da je ostalo dio kredita 1 i 2 (sa i bez jamca) i drugi dio minusa po tekućem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Imate nekakvo pitanje vezano za ovo?

 

Nemam, sve ok, nego ovo dolje, to sam samo komentirao. To bi bilo onda ovako, ako sam dobro shvatio 

 

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Da, to su sva njihova potraživanja (koja za ovaj dio nisu dospjela na naplatu), ali za ta potraživanja ne odgovarate do visine utvrđene čl. 139. st. 3. ZN.

prije 18 sati , robertino27 je napisao:

sve je ostalo plaćeno i kartice i dio minusa po tekućem, tako da je ostalo dio kredita 1 i 2 (sa i bez jamca) i drugi dio minusa po tekućem 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija