Jump to content

Pravo na odricanje od otkaznog roka


MarkoRenic

Preporučene objave

Pozdrav,

U firmi imam staza 5 godina. Dobio sam otkaz kao tehnološki višak. Otkazni rok mi je počeo teći ima 15 dana. 

Ja sam pronašao novi posao i želim prestati raditi kroz 10 dana.

Da li se ja mogu odreći prava na otkazni rok? U slučaju da mogu, možete mi napisati kako? 

Da li tada gubim otpremninu?

Hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što to morate iskomunicirati sa poslodavcem. Prilikom otkaza ste trebali dobiti njegovu obrazloženu odluku, a sada bi ovakvu odluku trebalo izmijeniti i uskladiti sa novonastalim stanjem. Zatim, ukoliko ste unaprijed plaćeni za razdoblje otkaznog roka, trebalo bi taj iznos vratiti u korist poslodavca itd. I ovo ne bi utjecalo na Vaše pravo na utvrđenu otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

Zato što to morate iskomunicirati sa poslodavcem. Prilikom otkaza ste trebali dobiti njegovu obrazloženu odluku, a sada bi ovakvu odluku trebalo izmijeniti i uskladiti sa novonastalim stanjem. Zatim, ukoliko ste unaprijed plaćeni za razdoblje otkaznog roka, trebalo bi taj iznos vratiti u korist poslodavca itd. I ovo ne bi utjecalo na Vaše pravo na utvrđenu otpremninu.

Puno Vam hvala! Puno ste pomogli! Ja sam vec potpisao raskid ugovora, nakon toga sam dobio novi posao i trebao bi poceti delati prije neg mi istekne otkazni rok. Zato sam mislio da mogu pisati zahtjev da se odricem prava na otkazni rok i da mi raskinu ugovor na raniji datum. Nisam primio nist unaprijed, placaju me mjesec za mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 30. 10. 2021. at 18:43, Borbena7 je napisao:

Možete tražiti da se napravi aneks ove odluke na način da Vam prema njemu radni odnos prestaje točno određenog datuma, te da se Vi odričete prava da od poslodavca zbog nekorištenja prava na otkazni rok kasnije tražite bilo kakvu naknadu štete ili isplatu.

 

To znaci da ipak mogu se odrec otkaznog roka i trazit da mi se otkaze ugovor na datum 15.11.? I imati pravo na svoju otpremninu? Da li mi moraju olatiti i neiskoristeni dio gaodisnjeg odmora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , MarkoRenic je napisao:

To znaci da ipak mogu se odrec otkaznog roka i trazit da mi se otkaze ugovor na datum 15.11.?

Možete Vi tražiti što god želite, ali netko to mora i odobriti, te pravno regulirati.

prije 9 sati , MarkoRenic je napisao:

I imati pravo na svoju otpremninu?

Već sam Vam odgovorila da ovo ne utječe na pravo na otpremninu.

prije 9 sati , MarkoRenic je napisao:

Da li mi moraju olatiti i neiskoristeni dio gaodisnjeg odmora?

Nisu dužni, ako Vam omoguće korištenje godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Možete Vi tražiti što god želite, ali netko to mora i odobriti, te pravno regulirati.

Već sam Vam odgovorila da ovo ne utječe na pravo na otpremninu.

Nisu dužni, ako Vam omoguće korištenje godišnjeg odmora.

Što ako mi ne odobre? Kako postupiti? Sporazumno se razici? Ja moram raskinuti ugovor do 15.11. Znam da tada gubim otpremninu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija