Jump to content

Kadrovska stipendija


abanis1987

Preporučene objave

Pozdrav,

 
Tijekom 5 godina studiranja sam imao ugovor o stipendiranju od strane privatnog poduzeća. U veljači sam završio studij u redovnom roku i zaposlio se u tom poduzeću. U ugovoru o stipendiranju ne piše da to trebam "odraditi" ili vratiti. 
 
Spomenuo sam direktoru poduzeća da bih želio dati otkaz jer nisam zadovoljan, a on mi prijeti tužbom ne odradim li 5 godina ili ako ne vratim akumulirani iznos.
 
Sad se nalazim u jako teškoj situaciji. Nemam novaca za provlačiti se po sudovima, a nemam ni novaca da mu vratim.
 
Možete li mi reći ima li osnovu za tužbu i trebam li poduzeću vratiti petogodišnju stipendiju? Mogu Vam i poslati presliku ugovora.
 
Unaprijed se zahvaljujem na trudu, vremenu i Vašem odgovoru.
 
Lp
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , abanis1987 je napisao:

Spomenuo sam direktoru poduzeća da bih želio dati otkaz jer nisam zadovoljan, a on mi prijeti tužbom ne odradim li 5 godina ili ako ne vratim akumulirani iznos.

Da li je ovo cijeli ugovor? Potpisali ste ga samo Vi? Pitam, jer na osnovu ovog ugovora Vas ne može tužiti.

Da li poslodavac ima kakve interne akte koji reguliraju ovo pitanje ili da li Vam se očitovao na osnovu čega smatra da ima pravo na povrat uloženih sredstava? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ovo je cijeli ugovor. Potpisali smo ga stipenditor i ja, samo sto sam slucajno obrisao. U donjem desnom uglu je bio stipenditor, pečat stipenditora i potpis.

Nisam upoznat s unutarnjim aktima poduzeća. Nakon što mi je spomenuto da vratim stipendiju, ja sam se pozvao na ovaj ugovor i rekao da to ne piše ni u kojem članku. Tad mi je direktor rekao da to nema veze, da me moze tuziti, navlaciti se 10god po sudu i nakon toga sta bude bude. Toga se bojim, da ne vodim sud i nakon toga moram platiti.

Napomenuo bih da sam prilikom sklapanja ugovora o radu provjerio spominje li se stipendija ili bilo što se stipendiranja tiče, no to je bio klasičan ugovor koji su potpisali ostali zaposlenici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija