Jump to content

Obiteljska mirovina


adri26

Preporučene objave

Već smo nekoliko puta slali upit na HZMO, ali nismo dobili odgovor. Imamo dva pitanja.

1. pitanje: Otac nam je umro 1991. godine. Sestra i ja bili smo od tad korisnici obiteljske mirovine, ja do 2000. godine, a sestra do 2003. Zanima nas imamo li i mi pravo na povrat duga korisnicima obiteljskih mirovina.

 

2. pitanje: Majka (trenutno zaposlena), rođena je 1957. godine. U trenutku očeve smrti imala je 36 godina. Ima li ona, i ako ima - kada, pravo otići u očevu mirovinu.

 

Hvala unaprijed na odgovorima, svaka pomoć je dobro došla.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa mirovinskim se nemojte dopisivati, vjerojatnost da ce Vam odgovoriti blizu je nule. Ili nazovite info centar pa slijedite njihove upute ili odite do savjetnika u mirovinskom koji bi Vas trebao saslusati i uputiti.

 

O povratu duga, iskreno, ne znam i ne zelim nagadjati.

 

Mama je ostvarila pravo na mirovinu prema Zakonu o pravima branitelja kada je navrsila 40 godina, te moze pokrenuti postupak.

 

A pogledajte malo i na mirovinskom pitanja, mozda cete naci nesto sto Vas zanima:

 

www.mirovinsko.hr -> prava iz mirovinskog osiguranja -> pitanja

 

Na forumu u dijelu o pravima branitelja takodjer imate zanimljivih tema...

 

Sretno! :-D

 

! Niste napomenuli, ali pretpostavio sam da je otac bio branitelj ili dragovoljac!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E u tom i je stvar! Otac mi je umro prije početka rata, prirodnom smrću. Bez ljutnje, ali vjerujem da bi se sve puno prije riješilo da je bio branitelj.

Majka još godinama neće moći u svoju mirovinu,a radi prenaporan posao i za mladog muškarca, a kamoli za ženu u godinama!

 

Hvala na odgovoru!!!

 

P.S. Stranice mirovinskog sam pročačkao uzduž i poprijeko, slučaj je prespecifičan, i ne spada u ni jedno prijelazno razdoblje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija