Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača i j.d.o.o. vlasništvu


Blokirana

Preporučene objave

Poštovani,

Stigao mi je FININ obrazac za očitovanjem potrošača o jednostavnom stečaju. Trebam priložiti popis imovine, nemam nikakvih pokretnina ni nekretnina, međutim imam u 100% vlasništvu j.d.o.o. od 2019. s temeljnim kapitalom od 10kn koji posluje sa gubitkom. Mogu li imati kakvih poteškoća zbog toga, hoće li biti bilo kakvih provjera oko tog j.d.o.o.-a?

Unaprijed hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani, 

Upravo mi je na e-građane stiglo rješenje kojim mi je otpisano 1600kn. Ostale, prethodno obrisane osnove za plaćanje nisu uzeli u obzir jer sve skupa prelaze 20000kn. 

S obzirom da mi je Borbena uvijek do sada puno pomogla, nadam se da će i ovaj put :)

Što je za mene konkretno u ovoj situaciji najpametnije napraviti? Moj ukupni dug je oko 88000kn sa kamatama, bez kamata 65000kn. Da li je možda bolja opcija da se ne suglasim s ovim rješenjem i da idem na pravi stečaj potrošača? 

Za ta su preostala dugovanja vjerovnici povukli osnove za plaćanje i/ili je prošlo 3 godine, pretpostavljam da će me sad opet blokirati preko fine u pokušaju naplate? 

Pravi stečaj mi je nekako zadnja opcija jer ne želim upravitelja ni na 3 ni na 5 godina, pa planiram prikupiti navedeni iznos i pojedinačno sa svakim vjerovnikom pokušati smanjiti dug uz jednokratnu uplatu. Međutim ne znam kako to ide u praksi, ja npr dogovorim s eosom matrixom uplatu od 18 umjesto 24000kn, kako mogu biti sigurna da će ispostivati dogovor i da ne u budućnosti nece teretiti za razliku? Ili je bolja opcija platiti direktno na finu nakon sto me ovrse na fini, iako u tom slučaju nema opcije smanjenja duga? 

 

Oprostite na količini pitanja, ali zbunjena sam, prestrašena i samo se želim rješiti dugova. 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Blokirana je napisao:

Da li je možda bolja opcija da se ne suglasim s ovim rješenjem i da idem na pravi stečaj potrošača? 

Nemate osnovu za žalbu.

prije 14 sati , Blokirana je napisao:

kako mogu biti sigurna da će ispostivati dogovor i da ne u budućnosti nece teretiti za razliku?

Pisanim sporazumom se dogovori da se uplatom određenog iznosa dug po ovršnoj ispravi ima smatrati podmirenim u cijelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija