Jump to content

Otežani uvjeti rada


Fkvasina

Preporučene objave

Pozdrav , molia bi za pomoć ili savjet. Zaposlen sam kao vatrogasac u dobrovoljnom vatrogasnom društvu, u ugovoru mi piše pod točkom 2.stavak 4 radnik ima pravo na povećanu plaću za: otezane uvjete rada 30%, rad nediljom,prekovremeni rad ,smjenski rad 30% itd. Inače plaća mi iznosi 3486 kn neto, bruto 4354 kn. Počeo sam na pošten i miran način tražiti dodatke na plaću iz druge točke ugovora, jer mi nikad ništa nije uplaćivano ali mi poslodavac tj. njihov odvjetnik ne želi ništa priznati iz obrazloženja da su moja potraživanja u potpunosti neosnovana  iz razloga što  u konkretnom  slučaju nisu ispunjeni uvjeti za ostvarivanje prava na povećanu plaću jer nisam radio u tim uvjetima, također navodi da poslodavac  nema takvu evidenciju te da mi se nemogu isplaćivati  dodaci iz ugovora jer se nezna kad ce i koliko radnik raditi u posebnim uvjetima i slično. Glavno pitanje bi bilo dali onih 30% na otezane uvjete rada oni meni moraju uplaćivaati na mjesečnoj bazi ili je to samo vrijeme provedeno na intervenciji. Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li možda u internim aktima poslodavca postoji popis poslova kod kojih su uvjeti rada teži od normalnih?

Koliko sam ja upoznat ne postoji , jedino ako to postoji na razini države određeno nekim pravilnikom , a koliko sam istraživao nigdje nisam pronašao. 

upravo sad, Fkvasina je napisao:

Koliko sam ja upoznat ne postoji , jedino ako to postoji na razini države određeno nekim pravilnikom , a koliko sam istraživao nigdje nisam pronašao. 

Ali bi također  napomenio da mi poslodavac ne želi pokazati knjige dezurnih zadnjih 5 godina iz kojih se vidi da sam radio noćne, smjenski rad, blagdane itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Fkvasina je napisao:

Koliko sam ja upoznat ne postoji , jedino ako to postoji na razini države određeno nekim pravilnikom , a koliko sam istraživao nigdje nisam pronašao

Evo pogledajte ovdje.

prije 2 sati , Fkvasina je napisao:

 napomenio da mi poslodavac ne želi pokazati knjige dezurnih zadnjih 5 godina iz kojih se vidi da sam radio noćne, smjenski rad, blagdane itd

Za ovo se možete obratiti inspekciji rada ili sudskim putem potraživati svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 12. 11. 2021. at 22:00, Borbena7 je napisao:

Evo pogledajte ovdje.

Za ovo se možete obratiti inspekciji rada ili sudskim putem potraživati svoja prava.

Hvala na pomoći, obratio sam se inspekciji rada ali nažalost oni su samo za neto i bruto iznose bar mi je tako rečeno i preporučili su da zatražim sudskim putem. Ali evo još se mislim jer nemogu si priuštiti gubitak parnicu pa mi nije svejedno ali svakako fala još dan put.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija