Jump to content

Ukidanje rješenja o ovrsi


hboris

Preporučene objave

Dana 18.05.2021. temeljem rješenja Općinskog građanskog suda u Zagrebu iz 2017.g izvršena je prisilna naplata sudske pristojbe putem FINE. Na to rješenje sam se žalio pošto sam bio tužitelj i dobio parnicu te mi je temeljem presude dodijeljena odšteta i tuženik je istom presudom snosio sve sudske troškove. 

Osim toga prilikom podnošenja tužbe dobio sam rješenje kojim sam zbog slabog imovinskog stanja oslobođen plaćanja sudskih pristojbi. 

Prisilna naplata je izvršena na sredstvima sa računa na kojemu su jedini priljev uplate centra za socijalnu skrb, to jest zajamčena minimalna naknada. 

Po uputama djelatnice FINE u banci sam otvorio zaštićeni račun i podnio ( putem djelatnice banke ) reklamaciju na prisilnu naplatu nad sredstvima koja su izuzeta od ovrhe. 

02.06.2021. Dobivam povrat po reklamaciji ali samo dio naknade za prisilnu naplatu od strane FINE, 

Dio koji je ovršen od strane suda ne dobivam, a djelatnica banke mi kaže da nije u stanju poduzeti dodatne korake. 

20.9.2021. Dobivam odluku suda kojim se UKIDA rješenje o ovrsi ( pošto je prihvaćen zahtjev za oslobađanje od sudskih troškova ) 

Zanima me trebam li ja sada tražiti od suda ili od FINE da se skine blokada sa računa i da se vrate ovršena sredstva ili to ide automatski ? 

 

Zahvaljujem na pomoći 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija