Jump to content

Uvazena zalba


psihozg

Preporučene objave

Dobio sam porezno rjesenje za motorno vozilo kojeg nisam bio vlasnik. Donio sam u poreznu upravu kupoprodajni ugovor medutim to tamo nisu htjeli priznati, prebacili su problem na mup pa sam isao na mup, pa su me od tamo slali nazad na poreznu, opet sam objasnjavao medutim tamo su bili kao roboti  sistem je takav kakav je i obavezan sam platiti, pa se mogu zaliti na sudu. Platio sam da me ne ovrse i zalio se. Platio biljege da bi mogao uloziti zalbu i otada je proslo pet godina. U zalbi sam naveo da ukoliko se uspostavi da sam u pravu, trazim i zatezne kamate. Nakon pet godina presudili su meni u korist i rekli da ce mi vratiti iznos koji sam platio. A kamate? Kamate idu na dug, a ne na povrat, a oni smatraju da je ovo povrat. I kakva je to pravda? Taj iznos sad ne vrijedi jednako kao taj iznos prije 5 godina, biljezi za zalbu i moje izgubljeno vrijeme nikako nisu nadoknadeni. Jel se doista to ne moze nikako naplatiti ili su me u poreznoj ispostavi slagali?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, psihozg je napisao:

Nakon pet godina presudili su meni u korist i rekli da ce mi vratiti iznos koji sam platio. A kamate? Kamate idu na dug, a ne na povrat, a oni smatraju da je ovo

Dobili ste Sudsku presudu, sa - Sudskom odlukom i poukom - ako niste zadovoljni presudom imate / imali ste pravo žalbe na istu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , psihozg je napisao:

Na tu odluku nema prava zalbe. 

S obzirom da niste spomenuli nikakve ranije sudske odluke, zaključak je bio da ste imali pravo žalbe.
Na svaku presudu se može uložiti žalba -Tzv. - Van pravni lijek - sa time da, dok se po istoj ne odluči,
na snazi ostaje odluka iz dobivene presude, konkretno - naplatite ono što je sudskom presudom dosuđeno.
Ako sud prihvati vašu žalbu ( a smatram da je osnovana - proceduralna pogreška ) donijet će novu presudu.
Kamate se obračunavaju na (ne potrebo ) plaćeni iznos od vremena koje je napisano u presudi.
Naknadu za izgubljeno vrijeme sud prihvaća ako ste priložili potvrdu od poslodavca, da dane provedene
na ročištima niste proveli na radnom mjestu.

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam se zapravo žalio u poreznoj upravi, gdje su me i uputili kad sam pitao kojem sudu se žaliti. Koliko čitam to je samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak. Nisam prije tog rješenja dobio nikakvu drugu presudu. Dakle to rješenje sam prvo i jedino dobio sada nakon 5 godina i na njega nema prava žalbe. Oni su to vratili prvostupanjskom na ponovo utvrđivanje poreza koje je sada donijelo rješenje onako kako sam ja i tvrdio da je trebalo naplatiti porez. Na njega imam pravo žalbe, ali sada se opet žaliti pa da opet čekam 5 godina da vrate 50kn biljega je smiješno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija