Jump to content

Prijevoz na posao


Vretenac

Preporučene objave

Ovako od mjesta stanovanja do posla nije organiziran međumjesni prijevoz (udaljenost 36 km). Na posao sam išla osobnim automobilom, međutim imala sam prometnu nezgodu, auto je skršen i na popravku. Dok auto ne bude popravljen nemam kako na posao (pitala sam kolege sa posla ali nitko neće pomoći - hvala na kolegijalnosti). Poslodavac obavijesten , ali šuti! Radi se o državnoj službi (blago meni, jel). Što mi je činiti? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javila sam se telefonom, dakle usmeno. Predložen mi je GO.

Što ako auto ne bude gotov u roku 15 dana, što preostaje mi neplaćeni? Do kada? Mislim da mi je onda jednostavnije dati otkaz nego sjediti na neplaćenom. 

Zar su radnici zaista ostavljeni bez prijevoza? Nemas auto nemaš posao, a drugog prijevoza nema

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, Vretenac je napisao:

Javila sam se telefonom, dakle usmeno. Predložen mi je GO.

Ovo je sasvim uredu.

prije 37 minuta, Vretenac je napisao:

Što ako auto ne bude gotov u roku 15 dana, što preostaje mi neplaćeni? Do kada?

I to samo ako se poslodavac s tim suglasi.

prije 37 minuta, Vretenac je napisao:

Mislim da mi je onda jednostavnije dati otkaz nego sjediti na neplaćenom

U slučaju davanja otkaza gubite pravo na naknadu za nezaposlene HZZ-e. U slučaju neplaćenog dopusta, prava i obveze iz radnog odnosa Vam miruju, ali imate osigurano radno mjesto.

prije 39 minuta, Vretenac je napisao:

Zar su radnici zaista ostavljeni bez prijevoza? Nemas auto nemaš posao, a drugog prijevoza nema

Nije obveza poslodavca da Vam organizira prijevoz već da Vam sukladno propisima podmiri troškove istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija